Wpadli fałszywi wnuczkowie

  5

  Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi kobiecie i mężczyźnie, zatrzymanym przez dolnośląskich policjantów w związku z podejrzeniem o wyłudzanie pieniędzy od starszych osób metodą na „wnuka”. Podejrzani wpadli na gorącym uczynku podczas planowanego odbioru wyłudzonych 25 tys. złotych. Policjanci udowodnili zatrzymanym co najmniej kilka takich przestępstw. W jednym z przypadków osoba pokrzywdzona wzięła nawet kredyt w kwocie 20 tys. złotych.

  Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w trakcie prowadzonych czynności ustalili osobę odbierającą pieniądze od pokrzywdzonych w imieniu tzw.”wnuczka” Dalsze czynności w sprawie oszustw prowadzone były wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Efektem przeprowadzonych dotychczas działań jest zatrzymanie dwóch osób podejrzanych o ten przestępczy proceder. Do zatrzymania doszło podczas akcji przeprowadzonej przez dolnośląskich funkcjonariuszy na terenie jednego ze śląskich miast.

  Podejrzani wpadli na gorącym uczynku podczas planowanego odbioru wyłudzonych pieniędzy. Ich łupem w ostatnim przestępstwie miało paść 25 tys. złotych, kilka dni wcześniej oszuści wyłudzili od mieszkanki Świdnicy 36 tysięcy złotych. Na chwilę obecną policjanci ustalili, że zatrzymani mają na swoim koncie co najmniej trzy tego typu przestępstwa, do których doszło na terenie województwa dolnośląskiego. W jednym przypadku osoba pokrzywdzona, oszukana przez zatrzymanych, wzięła nawet specjalnie w celu przekazania pieniędzy, kredyt w wysokości 20 tys. złotych.

  Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Za przestępstwa, których się dopuścili grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Oboje zatrzymani byli już wcześniej notowani za podobne przestępstwa.

  Katarzyna Czepil

  oficer prasowy KPP Świdnica

  Poprzedni artykułKawa w samo południe [VIDEO]
  Następny artykułBędzie EURO 2012 samorządowców