Będzie EURO 2012 samorządowców

  4

  2:2 zakończył się mecz drużyny prezydentów, burmistrzów i wójtów z Polski z ich kolegami z Ukrainy. W środę do Polski z ukraińskiego Gródka wróciła drużyna samorządowców, którzy grają w piłkę nożną.

  Mimo że był to mecz towarzyski, to walczyliśmy zacięcie. Do tego stopnia, że po zderzeniu dwóch zawodników polała się nawet krew. Szczęśliwie to zdarzenie skończyło się dobrze, a i wynik meczu myślę, że jest przyzwoity, ponieważ udało nam się zremisować z drużyną gospodarzy – mówi Ireneusz Pałac, piłkarz reprezentacji samorządowców, a na co dzień zastępca prezydenta Świdnicy. Na mecz do Gródka wyjechali również inni samorządowcy z terenu powiatu świdnickiego: burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz i wiceburmistrz Strzegomia Wiesław Witkowski.

  Samorządowcy ustalili, że w przyszłym roku podobnie jak ponad 3 lata temu odbędą się mistrzostwa Europy w piłce nożnej samorządowców. Według planu przedstawiciele Związku Miast Polski sprawdzą zainteresowanie turniejem wśród samorządowców z różnych krajów europejskich.  Od liczby chętnych będzie zależała lokalizacja EURO 2012 samorządowców.

  Stefan Augustyn

  rzecznik UM w Świdnicy

  Poprzedni artykułWpadli fałszywi wnuczkowie
  Następny artykułŚwidnicki Imprezownik