Seminarium parkowe

  0

  W dniach 14-16 października 2011 już po raz trzeci park przypałacowy w Morawie zapełni się ochotnikami, którzy wykonywać będą prace rewitalizacyjne. Będą one służyły przygotowaniu zespołu parkowo-pałacowego w Morawie do włączenia w szlak kulturowy VIA SACRA.

  Morawski park w stylu angielskim razem z pałacem wybudowanym w roku 1864 przez rodzinę von Kramsta tworzy zabytkowy kompleks, który znany jest od 1994 r. jako miejsce spotkań polsko-niemieckich, ośrodek kształcenia oraz charytatywne przedszkole. W ostatnich latach udało się przeprowadzić niektóre niezbędne prace remontowe w pałacu, natomiast park wciąż jest bardzo zaniedbany.

  Celem polsko-niemieckich warsztatów jest przywrócenie zabytkowemu parkowi jego dawnej świetności. Spodziewamy się przyjazdu ok. 50 uczestników z Niemiec i tyluż z Polski. Odtworzona zostanie między innymi oś widokowa przebiegająca z wieży pałacowej w stronę góry Ślęża. Oprócz koordynowanych przez specjalistów prac praktycznych, w programie przewidziane są wykłady oraz część kulturalna.

  Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne. Program i dalsze informacje dostępne są na stronie internetowej Fundacji św. Jadwigi: www.morawa.org. Zgłoszenia chęci udziału w warsztatach można dokonywać drogą telefoniczną: 074 85497 30, pocztą elektroniczną: [email protected] lub tradycyjną: Fundacja św. Jadwigi, Morawa 1, 58-120 Jaroszów.

  Warsztaty w Morawie organizowane są w ramach projektu „Bez Granic. Odkrywamy i chronimy krajobraz kulturowy Górnych Łużyc i Dolnego Śląska.“, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa przy wsparciu Euroregionu Nysa.

  W piątek 14.10. wieczorem wysłuchamy prelekcji z ilustracjami o szlaku VIA SACRA i o bazylice strzegomskiej.

  Poprzedni artykułUroczysta sesja w zamku Książ
  Następny artykułOcalony przed złomowaniem