Po łączniku najpierw biegiem

  29

  Wbrew ostatnim zapowiedziom nie o północy w sobotę, 22 października, a dopiero ok. 18.00 w środę, 26 października kierowcy będą mogli oficjalnie wjechać na tzw. łącznik autostradowy. Drugą już zmianę terminu starosta Zygmunt Worsa tłumaczy koniecznością dopięcia formalności na ostatni guzik.

  13-kilometrowa trasa miała być gotowa już 26 sierpnia, jednak wykonawca otrzymał dodatkowy miesiąc na dokończenie prac. Kolejny termin wyznaczono na 22 października. – 26 października jest już pewny – koryguje starosta.  Jeszcze w tym tygodniu powinno być wydane pozwolenie na użytkowanie, ale droga zostanie udostępniona za tydzień podczas Konwentu Starostów. – Nie planuję żadnego przecinania wstęgi, po prostu wejdziemy na drogę z gośćmi, zejdziemy i będzie można jechać – tłumaczy starosta.

  22 października będzie można  po łączniku… pobiegać. Albo pospacerować, albo pojeździć na rolkach lub rowerze. Do wspólnego oglądania nowej drogi wszystkich mieszkańców zaprasza starostwo. Dzień otwarty rozpocznie się w sobotę o godzinie 12.00 i potrwa do 16.00.

  Budowa drogi 3396D, która łączy Świdnicę z krajową 5 i dalej autostradą A4 trwała 17 miesięcy. Inwestycja kosztowała 110 milionów złotych.

  asz

  Poprzedni artykułDomowa suszarnia narkotyków
  Następny artykułAwantura wokół mandatu Święczkowskiego