Na początek dzik z czekolady [FOTO/VIDEO]

  12

  Dzieło mistrza cukiernictwa z fabryki słodyczy E.Wedel, słodkie podziękowania i miłe słowa, ale bez konkretów. Poza jednym. Japońska Grupa Lotte oficjalnie otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w świdnickiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej strefy Ekonomicznej. Tak wyglądała uroczystość w Muzeum Dawnego Kupiectwa. Żadnych szczegółów polscy przedstawiciele Lotte  nie podali. – Taka jest decyzja  inwestora – uciął Paweł Szcześniak, dyrektor zarządzający Lotte-Wedel Sp. z o o. Kilka informacji Swidnica24.pl uzyskała w wywiadzie tv z dyrektorem.Obejrzyj już teraz!

  Pewne jest jedynie, że Japończycy kupili 22 hektary ziemi przy ulicy Kazimierza Wielkiego, w sąsiedztwie fabryki Electrolux. Jak powiedział Swidnica24.pl Wojciech Morel, wiceprezes Invest-Park, spółki zarządzającej WSSE, zezwolenie obejmuje budowę dwóch fabryk. Pierwsza z nich ma ruszyć w 2013 roku. – O rekrutacji zdecydowanie za wcześnie mówić – zastrzega dyrektor Szcześniak, ale dodaje, że cieszy go zainteresowanie mieszkańców. Podkreśla, że to właśnie potencjał kadrowy miasta był jednym z argumentów, które zadecydowały o  wyborze Świdnicy. Dodał także, że obecna sytuacja kryzysowa w Europie i na świecie nie powinna zaważyć na budowie zakładów w Świdnicy. – To są inwestycje długofalowe – wyjaśniał.

  Podczas skromnej uroczystości w Muzeum Dawnego Kupiectwa radości z przypieczętowania pierwszego etapu negocjacji z inwestorem nie krył prezydent Świdnicy.  – Ta chwila nadeszła w szczególnym momencie, gdy świat i Europa płaczą w obliczu kryzysu i załamują ręce. U nas powiało optymizmem, który ma podwójnie słodki smak – stwierdził Wojciech Murdzek.

  ***

  Grupa LOTTE z siedzibą w Tokio to międzynarodowy koncern. Założona w 1948 r. jako firma specjalizująca się w produkcji gum do żucia, obecnie działa w różnych branżach, włączając w to sektor spożywczy, słodyczy, handlu, podróży i turystyki, chemiczny, rynek budowlany oraz finansowy. Słodycze to kluczowy obszar działań Grupy LOTTE.

  asz

  [photospace]

  Poprzedni artykułNa kawie z komendantami [VIDEO]
  Następny artykułŚwidnicki Imprezownik