Mało czasu na Encyklopedię

  0

  Zainteresowanie Encyklopedią Świdnicy przeszło najśmielsze oczekiwania. W tej chwili na liście subskrypcyjnej widnieje czterysta nazwisk, a na liście rezerwowej sto. Jednak to nie znaczy, że rezerwowi nie dostaną Encyklopedii. Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy uspokaja i obiecuje, że wszyscy, którzy zapiszą się na listę otrzymają Encyklopedię. Zapisy trwają do końca października 2011 roku. Pierwszy numer wraz z segregatorem będzie gotowy pod koniec roku.

  Podobnie, jak popularny w latach dziewięćdziesiątych Świat Wiedzy, Encyklopedia Świdnicy będzie składała się z segregatorów podzielonych tematycznie według rozdziałów Encyklopedii. Segregatory wypełnią się kartami, tworzonymi na bieżąco przez powołany do tego celu zespół redakcyjny oraz chętnych świdniczan (w porozumieniu z zespołem redakcyjnym). Osoby, które wpiszą się na listę subskrypcyjną do 31 października 2011 r., będą mogły nieodpłatnie odbierać kolejne karty encyklopedii co kilka miesięcy w Miejskiej Bibliotece Publicznej, ul. Franciszkańska 18, w czytelni naukowej na I piętrze (tel. kontaktowy 74 640 09 37 lub 39).

  Pierwsza część publikacji: segregator, strony przekładkowe oraz wprowadzenie do dziejów Świdnicy, będzie można odbierać już w grudniu br.

  Na listę subskrypcyjną Encyklopedii Świdnicy można zapisywać się osobiście w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej, w czytelni naukowej na I piętrze. Konieczne jest podanie imienia, nazwiska oraz złożenie własnoręcznego podpisu. Jedna osoba może subskrybować jeden egzemplarz Encyklopedii. W uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość subskrypcji większej liczby egzemplarzy Encyklopedii – prośby z uzasadnieniem, złożone na piśmie w Miejskiej Bibliotece Publicznej, będą rozpatrywane przez zespół redakcyjny. Liczba egzemplarzy Encyklopedii jest ograniczona.

  Równolegle z papierowym wydaniem Encyklopedii Świdnicy na stronie www.um.swidnica.pl, w zakładce „Encyklopedia Świdnicy”, będzie można pobierać kolejne części Encyklopedii w wersji elektronicznej, w formacie pdf.

  Projekt realizują Urząd Miejski i Towarzystwo Regionalne Ziemi Świdnickiej.

  Poprzedni artykułSzpital Latawiec ósmy w Polsce!
  Następny artykułSpadł z dachu