Magazyn Swidnica24.pl na przekór

  0

  Na przekór światu, utartym schematom, kanonom. Wbrew ostrzeżeniom – to się nie uda. Po raz kolejny mamy dowód na to, że kreatywność, odwaga i siła, by realizować własne przekonania, mogą zmieniać świat. Na lepsze. I o tym m.in. w Magazynie Swidnica24.pl.

  Jak potężna jest siła kreatywności, uświadomiła śmierć Steve`a Jobsa, a raczej spojrzenie na dokonania jego zaledwie 56-letniego życia. I o tym właśnie – z dwóch zupełnie różnych punktów widzenia, w Magazynie. Wacław Piechocki we wspomnieniu „For Steve” pisze o trudnej drodze do sukcesu, o trudnym życiu współtwórcy Apple (dział Felieton), Mariusz Kalista – o wpływie jego nieschematycznego myślenia na cały świat (Internet bez tajemnic).

  W tym wydaniu Magazyn Swidnica24.pl to galeria postaci nietuzinkowych. Wśród nich Milan Kundera, czeski pisarz, którego „Nieznośną lekkość bytu” polecamy w dziale Książka. Szczególnie zaś zachęcam do lektury Tkania życia (w dziale Wywiad), którego bohaterem jest Stanisław Kotełko – filar powojennej historii Świdnicy, jeden z ostatnich pionierów, wieloletni animator życia kulturalnego, zapalony turysta, znawca lokalnej historii i postać, obok której nie można przejść obojętnie. O czym marzy? Na to pytanie odpowiedział Wacławowi Piechockiemu.

  W Magazynie nie zabraknie jak zawsze rzetelnie serwowanych porad Danuty Mazur, Powiatowego Rzecznika Konsumentów i znakomitych przepisów czarodziejki Penelopy, która tym razem zapełnia słoiki na zimę.

  Miłego weekendu!

  Agnieszka Szymkiewicz

  Poprzedni artykułFor Steve
  Następny artykułW szkole o szkole.Nowy program Swidnica24.pl [ZOBACZ VIDEO]