Jubileusz MDK z Metrem na koniec [FOTO]

  0

  – Przez całe życie człowieka czas przemawia do niego w przeróżnych językach w języku miłości, wiary, doświadczenia, historii i wspomnień. Dziś właśnie nadszedł ten czas – tak swoje przemówienie z okazji 60-lecia Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy rozpoczął dyrektor tej placówki Zbigniew Curyl.

  Wczoraj na deskach teatru miejskiego w Świdnicy uroczyście świętowano 60-te urodziny MDK. Były kwiaty, życzenia,łzy wzruszenia i musical.

  – Z perspektywy mijających lat działania dydaktyczno – wychowawcze MDK uwieńczone zostały wieloma sukcesami. Nie sposób wymienić wszystkich – mówił Curyl podczas uroczystości i dodał. – Chlubą MDK są liczne osiągnięcia uczestników zajęć na szczeblu międzynarodowym, ogólnopolskim i lokalnym. Jest to dla placówki nobilitacji, ale i zobowiązanie do dalszego twórczego działania.  Curyl podkreślał także, że chlubą MDK są pracownicy, ludzie przez lata  z placówką związani, to wspaniali nauczyciele i wychowawcy.

  Po części oficjalnej przyszedł czas na występ podopiecznych MDK Świdnica. Musical „Nasze Metro” to projekt zrealizowany w MDK Świdnica przez pracownię muzyczną Mirosława Jabłońskiego. Do współpracy zostali zaproszeni uczestnicy z pracowni teatralnej Elżbiety Dudziak, tanecznej Anny Trzeciak i Renaty Łukaszewicz oraz gościnnie młodzież z II i IV LO w Wałbrzychu przygotowana przez Magdalenę Podkówkę. Spektakl składa się i opowiada o planach, marzeniach i miłości współczesnej młodzieży. Libretto oparte na oryginalnym spektaklu wystawianym w Teatrze Buffo w Warszawie.

  [photospace]

  Poprzedni artykułTasakiem w znajomego
  Następny artykułŚwidniccy nauczyciele nagrodzeni