I Kongres Małżeństw w Świdnicy

  29

  Blisko 300 osób weźmie udział w I Kongresie Małżeństw – wydarzeniu, które w Polsce nie miało jeszcze miejsca. Uczestnicy z Dolnego Śląska, ale też innych części kraju wysłuchają konferencji, wezmą udział w koncertach i konwersatoriach. Temat to komunikacja w małżeństwie.

  W dniach 7-9 października (piątek-niedziela) Świdnica stanie się miastem ludzi, dla których małżeństwo to najlepsza decyzja życiowa. Siedem konferencji, osiem konwersatoriów, dwa koncerty, ale także okazja do modlitwy – wszystko po to, żeby odkryć na nowo wartość małżeństwa – tłumaczą organizatorzy kongresu.

  Na zakończenie kongresu, w dniu wyborów parlamentarnych, uczestnicy wystosują specjalny apel do nowych posłów i senatorów. Będzie on jednym z pierwszych dokumentów skierowanych do Parlamentu VII kadencji.

  Prelegentami kongresu będą m. in. o. Ksawery Knotz, Jerzy i Irena Grzybowscy czy ks. Marek Dziewiecki. Pierwszy jest autorem głośnych książek podejmujących zagadnienia seksualności i jej relacji do religijności. Drudzy to założyciele Ruchu Spotkania Małżeńskie, w ramach którego każdego roku kilka tysięcy par małżeńskich w Polsce i w świecie otrzymuje pomoc w sytuacjach kryzysowych. Natomiast ks. Dziewiecki to znany i ceniony psycholog zajmujący się m.in. komunikacją interpersonalną.

  Organizatorem Kongresu jest Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Świdnickiej. Kongres organizacyjnie wspierają: Urząd Miejski w Świdnicy i Starostwo Powiatowe w Świdnicy.

  Stefan Augustyn

  rzecznik prasowy UM Świdnica

  Poprzedni artykułPowalczą o 5 tysięcy złotych
  Następny artykułKula z pamiątkami dla potomnych [VIDEO]