Dziki świat w Galerii Fotografii [ZOBACZ ZDJĘCIA]

  8

  Fotografia prasowa ma World Press Photo, fotografia przyrodnicza ma Wildlife Photographer of the Year. Konkurs ten jest największym i najbardziej prestiżowym w świecie, w dziedzinie fotografii przyrodniczej – na ostatnią edycję nadesłano ponad 31 tys. zdjęć, wykonanych przez 3 tys. fotografów, z 83 krajów. Już w najbliższą niedzielę w ramach Dni Gór zobaczymy siedemdziesiąt „dzikich” fotografii nadesłanych na konkurs.

  copyright Bence Máté,   Węgry,   Mrówcze cuda

  Wystawy Wildlife Photographer of the Year są corocznymi pokonkursowymi prezentacjami najlepszych na świecie fotograficznych przedstawień natury. Organizują je od 1964 roku dwie brytyjskie instytucje, szczycące się swoimi dokonaniami w odkrywaniu, propagowaniu i ochronie rozmaitości życia na Ziemi – Muzeum Historii Naturalnej w Londynie i BBC Wildlife Magazine.

  copyright Orsolya Haarberg Norwegia/Węgry Zaśnieżone

  Do zdobycia nagrody w konkursie aspiruje większość fotografów przyrody. Zdobywają je zarówno zawodowcy i amatorzy – jeśli tylko doskonały obraz zawiera miksturę wizji, szczęścia i znajomości przyrody, co wcale nie musi wymagać uzbrojenia w najlepszy sprzęt i wojaży po całym świecie. Wszystkie fotografie ukazują nie tylko ogromną różnorodność naturalnego świata wokół nas, ale także uświadamiają nam jak wiele talentu artystycznego i cierpliwości trzeba mieć, aby zostać światowej klasy fotografem dzikiej przyrody.

  copyright Morkel Erasmus RPA Ocalała na pustyni

  Wystawa, którą zobaczymy w Świdnicy składa się 70 wybranych zdjęć z dziewięciu ostatnich edycji, nagrodzonych i wyróżnionych w kilkunastu kategoriach, autorstwa 68 fotografów z 22 krajów, w tym 2 zdjęcia z Polski. Wernisaż zaplanowano na niedzielę, 23 października na godzinę 17:30 w Galerii Fotografii.

  copyright Jean-Michel Lenoir Francja Jelenie i niebieska mgiełka

  Zobacz pełny program Dni Gór 2011

  21.10.2011- PIĄTEK
  10.00
  Konkurs turystyczny „Polskie Góry Dziedzictwem Kulturowym –„Góry Sowie”– Zespół Szkół Hotelarsko – Turystycznych, ul. Równa 18.
  16.00 -otwarcie wystawy Mariana i Stanisława Bergerów ze Smolnika „Święci z Bieszczadu” z prywatnych zbiorów Joanny i Mieczysława Czytajłów – Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych ul. Długa 33
  17.00 – otwarcie wystawy fotograficznej „ ZIMOWY BROAD PEAK”  Piotra Snopczyńskiego- Klub Bolko, Pl.Grunwaldzki 11
  17.30Spotkania autorskie z Himalaistami i Podróżnikami – Martyna Wojciechowska, Darek Załuski, Klub Bolko, Pl.Grunwaldzki 11
  20.00 – Koncert „Ziemia spotkań”– TANTUA i MICHAŁ ZYGMUNT”- Klub Bolko, Pl.Grunwaldzki 11

  22.10.2011 – SOBOTA
  16.00 –Pokaz filmów górskich – Lądek Zdrój 2011 – Klub Bolko, Pl. Grunwaldzki 11
  18.00 – Spotkanie autorskie z uczestnikami Zimowej Narodowej Wyprawy „BROAD PEAK”2010/2011 oraz Himalaistką Olą Dzik – Klub Bolko, Pl.Grunwaldzki 11

  NIEDZIELA 23.10.2011
  10.00 -Zawody Wspinaczkowe o Puchar Starosty Świdnickiego -Hala Sportowa – Gimnazjum Witoszów Dolny
  17.30 – Wernisaż wystawy Fotografii Dzikiej Przyrody –Galeria Fotografii, Rynek 43
  18.00 – Koncert  THE BRAG PACK – Klub Bolko, Pl.Grunwaldzki 11

  Impreza towarzysząca: 21-22.10 – KIERMASZ ODIEŻY GÓRSKIEJ – Klub Bolko, Pl.

  Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny