Bukowy wyleciał na Mistrzostwa Świata

  8

  Daniel Bukowy wyleciał dziś rano do Japonii i jako jeden z 200 zawodników z całego świata będzie reprezentował Świdnicę na Mistrzostwa Globu Open Kyokushin Karate. Zawody nazywane są olimpiadą karate, ponieważ odbywają się tylko raz na cztery lata w Tokio. To najbardziej prestiżowa impreza w świecie karate, w przeszłości walczyły w niej takie sławy jak Andy Hug (Mistrz Świata K-1), Francisco Filho (vice Mistrz swiata K-1),  Glaube Feitosa (Vice Mistrz Świata K-1) i wielu innych zawodników światowej klasy.

  Zasady rywalizacji są bardzo proste. Wszyscy walczą w jednej kategorii wagowej niezależnie od tego czy ważą 60kg czy 130kg. System jest pucharowy, czyli po przegranej walce kończy się przygodę z turniejem, a wygrać może tylko jeden. Walki toczone są w formule full contact!

  Daniel zakwalifikował się do tej prestiżowej imprezy dzięki zdobyciu srebrnego medalu na ostatnich Mistrzostwach Europy. Wiadomo już, że w swojej pierwszej walce Bukowy zmierzy się ze 103 kg przeciwnikiem z Afryki Południowej. Impreza odbędzie się w dniach 4 – 7 listopada, a przez najbliższy miesiąc na miejscu w Japonii Nasz zawodnik będzie przygotowywał się do imprezy.

  (Info)

  Poprzedni artykułRuszają ślizgawki na lodowisku
  Następny artykułDrogi śmierci w Atlasie