Będzie zbiórka elektroodpadów

  1

  Ponad 8,3 tony zużytego sprzętu RTV-AGD zostało bezpiecznie zutylizowane, podczas ostatniej zbiórki „elektro-śmieci” na terenie gminy Świdnica. Od 25 do 28 października 2011 r. mieszkańcy Gminy Świdnica będą mieli kolejną szansę na darmową utylizację zużytego sprzętu RTV-AGD oraz odpadów pochodzących z rolnictwa. Wystarczy wystawić go w sąsiedztwie pojemnika na odpady komunalne.

  Zużyty sprzęt RTV AGD nie powinien być składowany w domu czy w garażu, porzucany na łonie przyrody, ani samodzielnie rozbierany na części, ponieważ w mechanizmach urządzeń elektrycznych i elektronicznych zawarte są różne niebezpieczne i trujące substancje. Łatwo przenikają do gleby, powietrza oraz wód gruntowych i w konsekwencji zanieczyszczają środowisko naturalne, stwarzając tym samym zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt. Na przykład, stosowane w komputerach związki bromu powodują zaburzenia układu rozrodczego, rtęć w świetlówkach przyczynia się do zaburzeń wzroku, natomiast azbest wykorzystany w urządzeniach elektronicznych może być przyczyną m.in. raka płuc lub pylicy azbestowej.

  Plan zbiórki

  25 października: Wiśniowa, Sulisławice, Zawiszów, Panków, Niegoszów Wilków, Pszenno

  26 października: Słotwina, Komorów, Mokrzeszów, Witoszów Dolny, Witoszów Górny, Pogorzała, Jagodnik, Gogołów, Miłochów

  27 października: Boleścin: Grodziszcze, Krzczonów, Krzyżowa, Wieruszów, Bystrzyca Dolna, Bystrzyca Górna, Burkatów, Lubachów, Modliszów

  28 października: Jakubów, Makowice, Opoczka, Bojanice, Lutomia Dolna, Lutomia Górna, Stachowice

  Janusz Waligóra

  UG Świdnica


  Poprzedni artykułCity Walk promuje Świdnicę
  Następny artykułHonorowi Obywatele gminy Świdnica