Z partnerską wizytą w Świdnicy

  0

  Czterdziestoosobowa grupa mieszkańców Biberach przyjechała do Świdnicy na zaproszenie Świdnickiego Towarzystwa Partnerstwa Miast. Dziś spotkał się z nimi prezydent Wojciech Murdzek oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Joanna Gadzińska.

  Podczas powitania w urzędzie prezydent mówił: – Wracamy do intensyfikacji naszych kontaktów. Chcielibyśmy, by współpraca obejmowała również młodych mieszkańców Biberach i Świdnicy – to plan na najbliższy czas.

  Podczas spotkania goście mogli dowiedzieć się, jakie inwestycje są realizowane w Świdnicy, m. in. budowa parku wodnego, galerii handlowej czy wieży ratuszowej. Przygotowali się również do zwiedzania Świdnicy, dzięki prezentacji o mieście i okolicy.

  To czwarta w historii współpracy z Niemcami wizyta partnerska mieszkańców Biberach. – mówi Iwona Rosiak, przewodnicząca Świdnickiego Towarzystwa Partnerstwa Miast. – Dzięki takim spotkaniom możemy nie tylko lepiej poznać nasze miasta, ale przede wszystkim siebie nawzajem.

  Podczas kilkudniowej wizyty (4-7 września) grupa na czele z Ludgerem Semmelmannem, przewodniczącym partnerstwa w Biberach, zwiedziła Zamek Książ, była w Gross Rosen. Przed nimi wyjazd do Wrocławia.

  Warto przypomnieć, że w lipcu Świdnicę odwiedził burmistrz Biberach Thomas Fettback. Podczas wizyty m. in. podpisał list intencyjny rozpoczynający proces wspólnego starania się o środki na realizację projektu pn. „Partnerstwo miast – w poszukiwaniu dialogu społecznego”.

  Agnieszka Dochniak

  Poprzedni artykułTłumnie dziękowali za plony
  Następny artykułPowiat ma atrakcyjne tereny na sprzedaż