Powiat ma atrakcyjne tereny na sprzedaż

  0

  Kolejne powiatowe nieruchomości trafiły właśnie pod młotek. Wśród nich znalazły się dwie działki w Bystrzycy Dolnej i teren z zabytkowym pałacykiem po dawnej siedzibie szkoły specjalnej w Świdnicy. W sumie do budżetu powiatu może trafić ponad 1mln 800 tys zł.

  Pod młotek jako pierwsza idzie nieruchomość zabudowana położona w Bystrzycy Dolnej, w granicach działki nr 169/2, o powierzchni 0,45 ha. Na tej działce, która położona jest przy lokalnej drodze o nawierzchni asfaltowej, posadowiony jest budynek użytkowy (szkoła) trzykondygnacyjny, z przybudówkami parterowymi, niepodpiwniczony i wyposażony w instalacje: wodną, kanalizacyjną, elektryczną oraz centralne ogrzewanie z własnej kotłowni. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 1108,2 m2.

  – Dodatkowo na terenie działki znajdują się: boisko do siatkówki, drogi i chodniki o nawierzchni betonowej, parking utwardzony żwirem oraz zieleń. W Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego działka ta stanowi teren publicznych usług oświaty. – informuje Sabina Cebula z Zarządu Powiatu.

  Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 816.000,00 zł. Przetarg odbędzie się 03.11.2011 r. w Starostwie Powiatowym w Świdnicy o godz. 10.00 w pok. nr 308, III piętro.

  Zaraz obok do sprzedaży jest atrakcyjna nieruchomość niezabudowana o powierzchni 0,17 ha. Działka usytuowana jest na zapleczu byłego budynku Zespołu Szkół Specjalnych w Bystrzycy Dolnej. Znajduje się tam boisko do koszykówki oraz zieleń: trawniki, drzewa i krzewy ozdobne oraz drzewa owocowe. Teren wyposażony jest w sieci: elektryczną, wodną, kanalizacyjną i gazową. Działka ta stanowi teren zabudowy zagrodowej oraz zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.

  Cena wywoławcza nieruchomości to 114.000,00 zł. Do wylicytowanej ceny zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23 %. Przetarg odbędzie się 04.10.2011 r. w Starostwie Powiatowym w Świdnicy o godz. 10.00 w pok. Nr 308 III piętro.

  Na sprzedaż po raz drugi idzie dawna siedziba szkoły specjalnej przy ul. Jagiellońskiej w Świdnicy o powierzchni 3157 m2.

  – Przy pierwszym przetargu w formie rokowań zaproponowano za niską kwotę w wysokości 500 tys. zł, na którą nie zgodził się Zarząd Powiatu. Naszym zdaniem nieruchomość jest warta zdecydowanie więcej, dlatego podjęliśmy decyzję o ponownym ogłoszeniu przetargu. – wyjaśnia Sabina Cebula.

  Na przeznaczonej do sprzedaży działce posadowiony jest budynek wolnostojący użytkowy o charakterze administracyjnym (szkoła), trzykondygnacyjny, podpiwniczony, z poddaszem częściowo użytkowym, wyposażony w instalację: wodną, kanalizacyjną, elektryczną, gazową oraz ogrzewanie gazowe z kotłowni usytuowanej w przyziemiu. Na zapleczu posesji zlokalizowany jest budynek pełniący wcześniej funkcję garażową, składający się z dwóch boksów o łącznej powierzchni użytkowej 32,41 m2.

  – Nieruchomość jest w całości ogrodzona, a teren został częściowo utwardzony nawierzchnią betonową i żwirową. Kompleks położony jest na terenie oznaczonym w planie zagospodarowania jako teren zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej i usługowej. – informuje Sabina Cebula z Zarządu Powiatu.

  Cena wywoławcza tej nieruchomości wynosi 911.000,00 zł. Przetarg odbędzie się w dniu 22.09.2011 r., o godz.10.00 w pok. nr 308, III piętro w Starostwie Powiatowym w Świdnicy przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 7.

  ***

  To już kolejne powiatowe nieruchomości wystawione przez powiat na sprzedaż. W tym roku udało się już sprzedać Dom Nauczyciela za kwotę 1mln 410 tys. zł oraz nieruchomość niezabudowaną po dawnym pogotowiu przy ulicach Lipowa – Stawki za kwotę 688 500 zł. W sumie do budżetu powiatu trafiło więc 2 098 500 zł

  Monika Żmijewska

  Poprzedni artykułZ partnerską wizytą w Świdnicy
  Następny artykułBudowa łącznika okradziona