Z kamerami na placu Pokoju

  0

  Filmować każdy może – starają się udowodnić uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy podczas trwających od wtorku warsztatów na placu Pokoju.

  Tegoroczna edycja projektu jest niezwykła z kilku powodów. Po pierwsze to Artystyczne Lato w roku jubileuszu 10-lecia wpisu Kościoła Pokoju na Listę UNESCO. Po drugie rozpoczyna i kończy tegoroczne lato. – W lipcu najpierw klepaliśmy koronki, a później wydziergaliśmy plac Pokoju – wspomina Bożena Pytel, pomysłodawczyni projektu. – Aktualnie powstają trzy etiudy filmowe inspirowane Kościołem Pokoju.

  Warsztaty prowadzą doświadczeni filmowcy Dorota Petrus i Bogdan Lęcznar, znani świdniczanom z ubiegłorocznej produkcji „Tajemnica pastora”. Czuwają nad pracami młodych filmowców, służą radą i pomocą. Cały ciężar spoczywa jednak na uczestnikach. – Ich praca rozpoczęła się od wyborów: grupy, z którą będą pracować, pomysłu, który będą realizować, miejsc, w których będą kręcić. Zdjęcia trwały dwa dni. Teraz grupy pracują nad montażem – wyjaśnia Bożena Pytel.

  Etiudy filmowe można będzie obejrzeć w sobotę w Teatrze Miejskim o godz. 18.00 podczas kolaudacji z udziałem twórców i gości. Premierowe pokazy rozpoczną obchody jubileuszu 10-lecia wpisu Kościoła Pokoju na Listę UNESCO.
  Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

  Projekt Artystyczne Lato na placu Pokoju został dofinansowany przez Miasto Świdnica.

  Marta Żywicka

  Poprzedni artykuł„Drugi” był drugi
  Następny artykułRatajczyk i Fiołek w Rajdzie Polski