Tryumfował po raz trzeci

  2

  Mimo niezwykle silnej konkurencji udowodnił, że potrafi po mistrzowsku oglądać świat przez obiektyw. Wojciech Borkowski ze Świdnicy po raz trzeci zdobył główną nagrodę w Fotomaratonie. Do jubileuszowej, XX edycji konkursu przystąpiło aż 60 osób. 58 spełniło surowe wymogi regulaminowe.

  Uczestnicy mieli 12 godzin na zrealizowanie 12 tematów, zadanych przez jurorów. Sędziowali artyści fotograficy Piotr Bernacki, Jiri Havel, Bohdan Holomicek i Andrzej Protasiuk. Udział Czechów, zarówno w jury, jak i wśród uczestników (11 osób), nie był przypadkowy. XX Fotomaraton wspólnie ze Świdnicą organizowało partnerskie miasto Trutnov, a honorowy patronat nad XXIV Dniami Fotografii, których Fotomaraton był częścią, objął czeski konsul.

  Uczestnicy konkursu na ujęcia polowali przez całą sobotę (24 września). Wśród tematów były m.in. drzwi, moja wieża, muzealnie i  autoportret. Zdobywca głównej nagrody (3 tysiące złotych) zachwycił spójnością prac, minimalizmem i oryginalnością. – Fotografia to moja miłość – przyznaje Wojciech Borkowski, który zwyciężał także w 2007 i 2010 roku. – Niebawem rozpoczynam studia w Instytucie Twórczej Fotografii w Opavie i z fotografią wiążę swoje plany życiowe. Laureat najlepiej czuje się w fotograficznej reporterce, ale jak ze smutkiem przyznaje, o taką prace coraz trudniej. Na co dzień zajmuje się fotografią komercyjną, przygotowując reportaże na zlecenia firm.

  II miejsce (1500 złotych) zajęła Lidia Beata Barej z Wałcza. Dwa równorzędne wyróżnienia po 250 złotych jurorzy przyznali Małgorzacie Kępie i Jiremu Fibirowi. Wszystkie zdjęcia uczestników XX Świdnickiego Fotomaratonu można oglądać na Rynku.

  asz

  [photospace]

  Poprzedni artykułFC Samba mistrzem Świdnicy w „dorosłe piłkarzyki”!
  Następny artykułPodziękowanie za wpis i…determinację