Świdnicki Imprezownik

  2

  No i nadeszło to, czego nikt z nas nie lubi.  Wakacje skończyły się definitywnie, zaczęła się szkoła, codzienne obowiązki i oczekiwanie od weekendu do weekendu. W tym wydaniu imprezownika kilka propozycji spędzenia dni wolnych od pracy czy szkoły w miły i ciekawy sposób.

  • 10 września 2011 roku, o godzinie 13:00, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, przedstawiony będzie odczyt Agnieszki Dudzińskiej pt. Lokacja Świdnicy oraz kształtowanie się samorządu miejskiego do końca XIII wieku. Ta pozycja powinna szczególnie zainteresować fanów historii czy polityki. Głównym organizatorem jest jedyne w Polsce Muzeum Dawnego Kupiectwa. Odczyt będzie miał miejsce w budynku Muzeum Dawnego Kupiectwa (Rynek 37). Wstęp wolny.

  • Także w sobotę i również artystycznie zapraszamy na pełną mistycyzmu, napięcia i uroku adaptację powieści J.W. Goethego pt. „Faust”. Stała się ona inspiracją do stworzenia autorskiego widowiska plenerowo – pantomimicznego w wykonaniu aktorów teatru „Bezdomnego” im. Bohumila Hrabala w Żarowie. Spektakl ingerujący bezpośrednio w przestrzeń wsi rozgrywać się będzie na kilku płaszczyznach i w kilku odsłonach, w których to „Bezdomni” wcielą się w głównych bohaterów dramatu, wciągając jednocześnie do gry widzów zebranych przy ruinach pałacu w Zastrużu. Premiera widowiska 10 września o godzinie 19:00 w ruinach przy pałacu w Zastrużu. Wstęp na spektakl w pełni darmowy. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

  (Nie masz jak dotrzeć na spektakl? O godzinie 18:30 na przystanku głównym PKS w Żarowie podstawiony zostanie bezpośredni       bus do Zastruża, koszt biletu w obie strony wynosi 2 zł.)

  Wczesne popołudnie zapowiada się w Świdnicy dość artystycznie. Jeśli natomiast chodzi o rozrywkę dla preferujących życie nocne, również znajdziemy kilka fajnych propozycji. Wraz z nadchodzącą jesienią zmienia się także styl celebrowania piątkowych i sobotnich wieczorów. Nie mówię tu bynajmniej o kółku różańcowym, wieczorku poetyckim czy imieninach babci.

  • Ogromne światowe wydarzenie czeka nas już w tą sobotę. 10 września na ring Stadionu Miejskiego przy alei Śląskiej 1 we wrocławskiej dzielnicy Maślice wyjdą Tomasz Adamek i Witalij Kliczko. Będzie to bez wątpienia najważniejszy pojedynek w karierze „Górala”. Walka rozpocznie się ok. godziny 23:15 i zakontraktowana została na 7 rund. Starcie dwóch tytanów na uświetnić otwarcie wrocławskiej areny budowanej na piłkarskie mistrzostwa Europy. Będzie to pierwszy pojedynek o mistrzostwo wagi ciężkiej organizowany w Polsce. Relacja z wydarzenia emitowana będzie w 110 krajach. Tym wszystkim, którym nie udało się nabyć biletów pozostaje obejrzenie walki na telebimach pubów i barów. W Świdnicy także, będzie taka możliwość. Jednym z takich miejsc będzie Pub Highlander, znajdujący się na pl. Grunwaldzkim. Będziecie mogli wraz z przyjaciółmi i znajomymi śledzić przebieg tego emocjonującego widowiska. Również Pizzeria Big Foch przy ul. Żeromskiego udostępni wszystkim spragnionym wrażeń sportowych telebim, na którym wyświetlona będzie ww. walka. „Podatek” 10zł.
  • Jak wiadomo, każdy powód do zabawy jest dobry, zatem wraz z Arte Klubem pożegnajmy po raz kolejny lato i wakacje.  Klub mieszczący się w Świdnicy, na Osiedlu Zawiszów przy ul. K. Odnowiciela, w sobotnie weekendy zaprasza na dyskotekę przy najlepszych wakacyjnych przebojach. Bardzo przyjemny wystrój wnętrz, w połączeniu z fajną muzyką i dobrym cateringiem, to miła propozycja spędzenia soboty.

  Ponadto pragnę zaprosić Was na kilka imprez, które będą miały miejsce w nieco późniejszym czasie.

  • 17 września Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa zaprasza na wystawę pt. „ Nasza Historia – Harley Davidson”. W programie wystawa amerykańskich, zabytkowych modeli Harley Davidson, a w godzinach wieczornych zabawa w rytmach stricte mad in USA.
  • 23 – 25 września Sztolnie Walimskie, IV Ogólnopolski Zjazd Eksploratorów. Wiercenia za pomocą wiertni mobilnej w poszukiwaniu nowych sztolni, poszukiwania instalacji podziemnych za pomocą radiodetekcji oraz innych form geofizycznych to tylko niektóre z przewidzianych atrakcji.
  • 16-17 września rusza piąta edycja Targów Żywności Prozdrowotnej i Regionalnej. Miody, wypiekane zgodnie z tradycyjną recepturą pieczywo i ciasta, konfitury, przetwory owocowo-warzywne, produkty leśne, sery i wiele innych – wszystkich tych rarytasów będzie można spróbować na świdnickim Rynku.  Zgodnie z założeniem żywność będzie zupełnie ekologiczna, bez konserwantów i sztucznych dodatków. Zapraszam wszystkich smakoszy do konsumpcji.

  Bawcie się dobrze i korzystajcie z wolnych dni pełną piersią. Pogoda zapowiada się niezła. Udanego weekendu.

  Maja Jasnos

  Poprzedni artykułRozliczą posłów za ustawę antyaborcyjną
  Następny artykułŚcieżka zdrowia: Rak a dieta