Sukces piłkarzy z Domu Dziecka w Bystrzycy Górnej [FOTO]

  1

  W ostatni weekend września grupa jedenastu młodych piłkarzy z Domu Dziecka w Bystrzycy Górnej wzięła udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej Domów Dziecka w Warszawie „Nadzieja na Euro”. W turnieju rozgrywanym na boisku KS Drukarz i na boiskach Orlika, swoje mecze rozegrało 30 drużyn z Domów Dziecka z całej Polski, ale także zaproszone drużyny z Ukrainy, Rosji, Czech, Słowacji, Francji i Anglii.

  W pierwszym dniu mistrzostw, do południa, ekipa z Bystrzycy Górnej rozegrała swoje mecze grupowe z Domami Dziecka w Kołaczkowie, Warszawie i Falbogach k/Warszawy. Tę fazę turnieju chłopcy zakończyli na pierwszym miejscu w grupie, remisując z Kołaczkowem 1:1 i pokonując Warszawę 3:0 i Falbogi 6:0. Po południu odbyła się druga runda turnieju rozgrywana systemem pucharowym. W 1/16 Bystrzyca pokonała, wydawać by się mogło, przynajmniej fizycznie, silniejszą drużynę z Rybnika 3:0. Najlepszym zawodnikiem z drużyny DDZ „Orlik” Bystrzyca Górna to bez wątpienia Maciej Pieniążek, grający na co dzień w LKS Bystrzyca Górna, którego wyłapał obserwator turnieju, były trener kadry narodowej Andrzej Strejlau. Były selekcjoner podkreślał niesamowitą szybkość Maćka oraz jego niezwykłe umiejętności strzeleckie lewą nogą. Zaproponował mu nawet udział w treningach reprezentacji narodowej do lat 21. Na wyróżnienie zasługują również Piotr Maizels – napastnik, Daniel Pieniążek – środkowy obrońca i Paweł Witkowski – bramkarz. Wieczorem odbył się mecz towarzyski Polscy Aktorzy kontra reprezentacja złożona z wyróżnionych zawodników turnieju „Nadzieja na Euro”. W tym meczu DDZ Bystrzyca Górna reprezentował Piotr Maizels. Aktorzy okazali się lepsi od młodych piłkarzy wygrywając spotkanie 5:2.

  W drugim dniu mistrzostw, odbył sie turniej narodowych reprezentacji. Trójka chłopców z DDZ Bystrzycy Górnej; Maciej i Daniel Pieniążek i Piotr Maizels została zaproszona do gry w zespole Polska 2, która po kolei pokonała Czechy 2:0, Polskę 1 2:1, Słowację 4:0. Maciej Pieniążek choć grał krótko strzelił 4 bramki w trzech meczach, popisał się też wspaniałymi asystami. Tym samym Polska 2 trafiła do finału z Ukrainą, przegrywając niestety z bardzo dobrze grającymi chłopcami 5:2. Nasz najlepszy zawodnik Maciej Pieniążek został zaproszony do drużyny, która zagrała przeciwko kadrze „ORŁÓW” nieżyjącego trenera Kazimierza Górskiego. Orły pomimo swojego wieku, nadal reprezentują wysokie umiejętności techniczne i doskonale rozumieją się na boisku. W meczu trwającym 2 x 20 minut mecz zakończył się wynikiem 7:2. W reprezentacji Orłów zagrali m.in. Lesław Ćmikiewicz, Zygmunt Kalinowski i wielu innych.

  Młodzi piłkarze przywieźli do Bystrzycy cenne srebrne medale i mnóstwo nagród rzeczowych. Oprócz samej gry, organizatorzy zapewnili dzieciom sporo innych rozrywek, takich jak pokaz świateł laserowych, spotkania z braćmi Żewłakow, aktorem Jarosławem Jakimowiczem, byłymi trenerami kadry Jerzym Engelem, Andrzejem Strejlauem, komentatorem Tomaszem Zimochem. Na stadionie pokazali się również politycy m.in. marszałek Marek Borowski. W tym miejscu wypada podziękować tym którzy wsparli młodą ekipę piłkarzy z Domu Dziecka. Starosta Powiatu Świdnickiego Zygmunt Worsa użyczył 9-cio osobowego busa, aby dzieci mogły dojechać do Warszawy. Cukrownia w Pszennie (Sudzucker) zakupiła wszystkim uczestnikom firmowe buty i getry. Kierownictwo LKS Bystrzyca Górna podarowało młodym piłkarzom koszulki i spodenki.

  Drużyna Domu Dziecka w Bystrzycy Górnej wystąpiła w składzie: Paweł Witkowski, Daniel Pieniążek, Dariusz Dudzic, Przemysław Święs, Kacper Słomiński, Michał Słomiński, Piotr Maizels, Maciej Pieniążek, Adam Dudzic, Mateusz Partyka i Krystian Partyka.

  [photospace]

  Poprzedni artykułNa wsi też nie ma nudy
  Następny artykułWejściówka na „Viva Italia, viva opera”!