Już od poniedziałku, 3 października, dzieci i młodzież ze wszystkich miejscowości w gminie Dobromierz mogą brać udział w popołudniowych zajęciach świetlic środowiskowych. Oprócz zajęć opiekuńczo – wychowawczych świetlice proponują także zajęcia sportowe pod nadzorem wykwalifikowanej kadry AWF, możliwość odrobienia lekcji i posiłek.
Dla systematycznych uczestników będą zorganizowane atrakcyjne wycieczki. Dzieciom i młodzieży świetlice zapewnią fachową opiekę. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Świetlice zostaną otwarte w Dobromierzu, Pietrzykowie, Jaskulinie, Szymanowie, Kłaczynie, Jugowej, Roztoce, Borowie, Czernicy, Dzierzkowie i Gniewkowie. Terminarz na stronie Urzędu Gminy Dobromierz.

![Miecze, szable i dawne opowieści. Noc Muzeów w Świdnicy zapoczątkowała nową wystawę [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/page-Noc-Muzeow-2026-w-Swidnicy-238x178.jpg)
![Przechylone drzewo zagrażało linii energetycznej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/page-11-238x178.jpg)

![Przechylone drzewo zagrażało linii energetycznej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/page-11-100x75.jpg)


![Pożar na terenie świdnickiej odlewni [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Kliczkowska-pozar-2026.05.13-1-100x75.jpg)

![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)
![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)