Sukces modelarzy z MDK Świdnica

  4

  W ubiegły weekend w Świdnicy odbył się Festiwal Modelarstwa Redukcyjnego.  Imprezę zorganizowano w ramach popularyzacji modelarstwa przez Aeroklub Ziemi Wałbrzyskiej i Stowarzyszenie IPMS Świdnica.

  Konkurs miał charakter otwarty, przeznaczony był dla modelarzy indywidualnych i zrzeszonych w różnych organizacjach w kraju i za granicą. W konkursie mógł uczestniczyć modelarz z dowolną liczbą samodzielnie wykonanych modeli w danej klasie startowej. W klasyfikacji końcowej uwzględniony został jedynie najlepszy model zawodnika w danej klasie – informuje Arkadiusz Walerowicz, instruktor z MDK Świdnica.

  Krzysztof Zdybel (MDK Świdnica) – zdobył w kategorii juniorów I miejsce w klasie modeli samolotów wykonanych w skali 1/48 (F4IB), Rafał Gaj (MDK Świdnica) – zdobył I miejsce w kategorii juniorów w klasie modeli pojazdów cywilnych. Rafał został również zdobywcą Pucharu im. Henryka Pszczółkowskiego, który przyznawany jest za najlepszy model samochodu.

  Impreza rozgrywana była pod honorowym patronatem Wojciecha Murdzkaprezydenta  Świdnicy. Organizatorami tego wydarzenia byli: Stowarzyszenie Modelarzy IPMS Świdnica – ŚKMR im. „PFT”, Aeroklub Ziemi Wałbrzyskiej, Muzeum Modelarstwa i Lotnictwa w Miniaturze w Szczawnie Zdrój, Dom Technika NOT „Baszta”

  Poprzedni artykułPrzetarg na budowę aquaparku unieważniony
  Następny artykułMłodzieżowy Dom Kultury zaprasza