Sprzęt dla szkoły specjalnej

  1

  Czternaście tysięcy złotych przekazali Kawalerowie Maltańscy z niemieckiego Biberach na wyposażenie sali do rehabilitacji w nowej szkole specjalnej w Świdnicy. To nie pierwsza tego typu pomoc przekazana przez to stowarzyszenie. Rokrocznie Maltańczycy przekazują dary dla świdnickich bezdomnych i dzieci z Domu Dziecka.

  Członkowie niemieckiego stowarzyszenia Kawalerów Maltańskich pomagają najbardziej potrzebującym na całym świecie. Nasz powiat może liczyć na ich pomoc od ponad 10 lat. Wszystko zaczęło się od współpracy partnerskiej między miastem Świdnica a niemieckim Biberach. Działające tam stowarzyszenie, którego celem jest obrona wiary oraz służba ubogim i cierpiącym, poprosiło o wskazanie placówki w powiecie świdnickim, do której skierowana została pomoc. Od tego czasu systematycznie dwa razy do roku przed Wielkanocą i przed Bożym Narodzeniem, Kawalerowie odwiedzają Świdnicę i przywożą ze sobą dary: sprzęt, odzież, żywność i paczki dla dzieci. Ale to nie wszystko. Maltańczycy fundują także dzieciom z Domu Dziecka wyjazdy na wakacje lub ferie, dzięki którym najmłodsi mogą prawdziwie odpocząć podczas dni wolnych od szkoły.

  – To szczęście, że mamy takich przyjaciół jak Maltańczycy. Ich wsparcie najczęściej kierowane jest do Domu Dziecka w Bystrzycy Górnej oraz Schroniska św. Brata Alberta – wyjaśnia wicestarota Alicja Synowska.  Podczas jednego z takich spotkań poprosiłam przedstawicieli stwarzyszenia o rozważenie możliwości przekazania pomocy na wyposażenie sali do rehabilitacji w nowej szkole specjalnej. Na odpowiedź długo nie musieliśmy czekać. Kawalerowie Maltańscy przekazali nam środki finansowe na zakup zupełnie nowego sprzętu, za co im serdecznie dziękujemy. – podkreśla wicestarosta.

  Ale to nie wszystko. Wicestarosta poprosiła także o przekazanie tornistrów z wyposażeniem dla uczących się dzieci z rodzin zastępczych i Domu Dziecka. Niedawno otrzymała pozytywną odpowiedź z Niemiec także i w tej sprawie.

  – Mamy dobrą wiadomość w sprawie akcji plecaków szkolnych dla ubogich świdnickich uczniów, jak również dzieci z Domu Dziecka. Już udało nam się zebrać ponad 50 plecaków, a ponieważ akcja trwa, będzie ich znacznie więcej. – informuje Walter Hänle ze stowarzyszenia Kawalerów Maltańskich z Biberach.

  Dodatkowo maltańczycy mają do przekazania łóżka szpitalne, wózki inwalidzkie i balkoniki, które z pewnością przydadzą się w naszym powiecie. Takie momenty pokazują jak ważna jest przyjaźń i współpraca nawiązana przez samorządy. Korzystają z niej najbardziej potrzebujący.

  Monika Żmijewska

  Poprzedni artykułHarleye w Jaworzynie Śląskiej
  Następny artykułTrzy dni z fotografią