PO: parkingi, chodniki i park linowy

  31

  Wkrótce świdnicka Rada Miejska zadecyduje o kształcie budżetu na rok 2012. Swoje propozycje mogą składać także radni. Pierwszy, jeszcze w sierpniu, swoje wnioski przedstawił Krzysztof Lewandowski. Własną listę opracował także klub radnych Platformy Obywatelskiej. Jak piszą radni: Przy wszystkich wielkich inwestycjach nie możemy i nie chcemy zapominać o tych wszystkich projektach, które poprawiają życie mieszkańców w ich bezpośrednim otoczeniu. Dlatego klub Platformy Obywatelskiej  zasiadając do rozmów o przyszłorocznym budżecie  przygotował następujące propozycje:

  •       Parkingi

  Doceniamy ogrom pracy jaki wykonał Departament Komunikacji przygotowując dokument Polityka Parkingowa Miasta Świdnicy. Opracowanie oraz nasz ogląd sytuacji czarno na białym pokazuje gdzie mieszkańcy Świdnicy maja największy problem z parkowaniem. Dokument nie może stać się jedynie zwykłym materiałem poglądowym. Chcemy, aby już od przyszłego roku rozpoczęło się jego wdrażanie. Priorytetami są  na Osiedlu Młodych -ulica Prądzyńskiego na Osiedlu Zarzecze Kołłątaja (nr 5 – 51 tyś zł), Na Zawiszowie – Łokietka -Ks.Jadwigi ( nr 16,17,12  – 55 tys. zł) Osiedle Nad Zalewem –Paderewskiego( nr 3 – 60 tys zł) i inne według koncepcji. . Dlatego złożymy wniosek aby w przyszłym i kolejnych latach w projekcie budżetu zapisano na ten cel min. 500 tysięcy złotych.

  •       Place zabaw

  Aby życie w miejscu zamieszkania dawało nam i Naszym dzieciom większe poczucie komfortu powinniśmy robić wszystko, aby na kolejnych skupiskach ludności powstawały kolejne boiska i place zabaw. Podobnie jak to było w latach ubiegłych także i w tym roku miasto powinno rozpocząć kilka takich inwestycji. Za priorytetowe w tym roku uznajemy inwestycje zlokalizowane w obrębie Placu Drzymały , Osiedla Zarzecze – jego starszej części w obrębie ulic Okrężna, Dębowa, Klonowa i Kołłątaja. Osiedle Młodych – Jasińskiego-Bema, Osiedle Zawiszów – Łokietka-Brodatego-Pobożnego. W miejskim budżecie na rok 2012 powinniśmy zapisać na ten cel kwotę min. 250 tysięcy złotych

  •       Bezpieczeństwo

  Miasto realizuje projekt miejskiego monitoringu. W roku 2012 powinniśmy zintensyfikować te działania, tak aby monitoring każdego dnia przyczyniał się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa świdniczan. Monitoringiem powinno zostać objęte osiedle Zarzecze, które jako jedyne z dużych osiedli nie jest jeszcze do niego włączone, oraz uruchomić należy system monitoringu na Osiedlu Młodych i Zawiszowie.  Dbając o bezpieczeństwo stale  powinniśmy rozszerzać zasięg działania kamer. W budżecie miasta na rok 2012 na ten cel powinniśmy przeznaczyć minimum 200 tysięcy złotych.

  •       Rekreacja

  Wzorem innych miast Świdnica powinna wspierać działania, które pozwalają mieszkańcom spędzać aktywnie czas. Jednym z takich sposobów jest rozbudowa systemu miejskich ścieżek rowerowych. Każdego roku powinny powstawać nowe ścieżki, nie możemy jednak zapominać także o tych, które już istnieją. Wnioskujemy aby w budżecie na rok 2012 zapisano na ten cel kwotę 400 tysięcy złotych. Dodatkowo proponujemy, aby w strukturach Departamentu Komunikacji oddelegować jednego pracownika, który będzie zajmował się rozwojem miejskiego systemu ścieżek rowerowych. Osoba ta będzie odpowiedzialna za kontakt z mieszkańcami, którzy są zainteresowani kolejnymi ścieżkami, stojakami na rowery czy mogliby wskazywać miejsca, w których należy wprowadzić ułatwienia dla rowerzystów.

  Złożymy również wniosek  dotyczący powstania parku linowego i ścieżki przyrodniczej w parku przy Sikorskiego

  •       Sport

  Po wielu latach oczekiwań Świdnica wreszcie doczekała się zespołu na centralnym poziomie rozgrywek. M.in.  dzięki zwiększonym środkom na Sport w roku 2011  piłkarze ręczni wywalczyli historyczny awans do I ligi. Nie można zaprzepaścić takiego sukcesu. Trzeba tez pamiętać o tym,  że zachęta w postaci mocnych zespołów w mieście pozwoli wielu młodym ludziom znaleźć życiowy cel. Dlatego też proponujemy, aby w przyszłym roku dotacja na sport została zwiększona o 20 %

  To jedne z głównych punktów, które w rozmowach z Prezydentem Wojciechem Murdzkiem i Naszym koalicjantem Wspólnotą Samorządową będziemy chcieli zawrzeć w Budżecie Miasta na rok 2012. Zdajemy sobie sprawę, że ze względu na ogólną sytuację makroekonomiczną budżet nie będzie należał do łatwych, dlatego też jesteśmy otwarci i gotowi do rozmów, które spowodują, że plan finansów miasta na przyszły rok będzie dostosowany zarówno do potrzeb mieszkańców jak i możliwości miejskiej kasy.

  Poprzedni artykułKtokolwiek widział… [ODNALEZIONA]
  Następny artykułRozliczą posłów za ustawę antyaborcyjną