PCPR z windą i parkingiem

  0

  Ruszyła inwestycja budowy windy dla osób niepełnosprawnych oraz poszerzenia miejsc parkingowych na terenie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy. Wiąże się to z pewnymi utrudnieniami dla klientów obu instytucji. Wjazd na teren obiektu przy ul. Wałbrzyskiej będzie zamknięty do końca grudnia br.

  Powiat wspólnie z miastem Świdnica realizuje drugi etap adaptacji budynku przy ulicy Wałbrzyskiej wraz z zagospodarowaniem terenu pod działalność instytucji społecznych. Pierwszy etap związany był z kompleksową modernizacją wnętrzna dawnej siedziby SANEPID-u i dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych. Natomiast drugi etap związany jest zagospodarowaniem nieruchomości na zewnątrz.

  – W ramach drugiego etapu tej inwestycji budynek zyska windę dla osób niepełnosprawnych, która zostanie wybudowana na jego zewnętrznej części, poszerzone zostaną miejsca parkingowe oraz wykonamy sygnalizację przeciwpożarową i oświetlenie ewakuacyjne – informuje Sabina Cebula z Zarządu Powiatu, odpowiedzialna za powiatowe inwestycje.

  Koszt prac pochłonie 493 tys. zł. Zadanie sfinansowane będzie po połowie przez budżety miasta Świdnicy i powiatu. Prace potrwają do końca grudnia br.

  ***

  W związku z prowadzonymi pracami nie będzie możliwy wjazd na teren PCPR-u, MOPS-u i Powiatowego Zespołu do spraw Orzekania o Niepełnosprawności. Wejście do budynku będzie możliwe od strony Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i prosimy o cierpliwość.

  Monika Żmijewska