O słynnym zegarmistrzu u sąsiadów

  0

  Zapraszamy do odwiedzenia wystawy poświęconej filii świebodzickiej firmy Gustava Beckera w czeskim Broumovie. Na wystawie można zobaczyć archiwalne materiały i zabytkowe zegary z Broumova i ze Świebodzic. Wiele uwagi poświęcono Świebodzicom i historii powstania firmy Gustav Becker, najsłynniejszej fabryki zegarów w XIX-wiecznej Europie.

  Do uczestniczenia w niej został zaproszony świebodziczanin Adam Mroziuk, wielki znawca Beckera i miłośnik jego zegarów. To właśnie pan Adam był jednym z inicjatorów organizacji wystawy Beckera w Świebodzicach w 2009 roku; zasłynął także z renowacji ratuszowego zegara.

  Pan Adam gorąco zachęca do odwiedzenia czeskich sąsiadów. – Broumov leży bardzo blisko, w odległości zaledwie 43 km na południe od Świebodzic. Warto zwiedzić nie tylko wystawę, która potrwa do końca października ale również całe muzeum Ziemi Broumovskiej oraz starówkę miasta – mówi świebodzicki zegarmistrz.

  Wystawa będzie czynna do 30 października.

  Więcej informacji turystycznych, również w języku polskim, można znaleźć na stronie miasta Broumov: http://www.broumov.net/

  Poprzedni artykułZiemniak też ma swoje święto
  Następny artykułDwie kobiety, kawa i on [VIDEO]