Nagrody dla prymusów

  0

  Ponad 59 tys. zł otrzymali najzdolniejsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego. Starosta  Zygmunt Worsa wraz z zarządem powiatu nagrodził najlepszych tegorocznych maturzystów oraz uczniów, którzy w różnych olimpiadach, konkursach oraz zawodach sportowych reprezentowali nasz powiat na forum ogólnopolskim. Nagrody pieniężne otrzymało w sumie 172 uczniów.

  Czeki na kwotę od 200 do 500 zł wręczone zostały 27 najlepszym w powiecie maturzystom, 83 olimpijczykom oraz 62 sportowcom. Najlepsi maturzyści wytypowani z każdej szkoły ponadgimnazjalnej naszego powiatu otrzymali po 500 zł. Uczelnie wyższe tylko czekają na takich uczniów. Bez problemu na wymarzoną uczelnię dostali się Jakub Zwolański i Patryk Stopyra – absolwenci Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu, którzy otrzymali najwięcej punktów z egzaminu maturalnego spośród wszystkich tegorocznych maturzystów naszego powiatu, wynoszący 97,60% i 96,40%. Równie imponujące wyniki z matury – 95,40% i 95,20% – uzyskali Natalia Jóźwiak i Hubert Jaworski z II LO w Świdnicy.

  Wśród olimpijczyków i zwycięzców prestiżowych konkursów znaleźli się laureaci zmagań z zakresu wiedzy hotelarskiej, konkursów na najlepsze miniprzedsiębiorstwo, laureaci konkursów polonistycznych, matematycznych, fizycznych, artystycznych, finaliści zawodów sportowo-obronnych, wiedzy o Internecie, finaliści olimpiad geograficznych, wiedzy o Unii Europejskiej czy konkursów historycznych. Są także uczniowie, którzy jeszcze w trakcie nauki w liceum otrzymali indeksy na Politechnikę Wrocławską.

  Wiele znaczących osiągnięć uzyskali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu w zmaganiach sportowych. Wśród nich warto wymienić młodych ludzi, którzy zajęli wysokie miejscach w różnych konkurencjach podczas Mistrzostw Europy i Świata. W tej kategorii dominują panie, i to w typowo męskich konkurencjach: boksie, gdzie uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych Kinga Czech to zdobywczyni wysokich miejsc w mistrzostwach Polski seniorek oraz Międzynarodowym Turnieju Bokserskim, JU-JITSU, gdzie siostry Izabela i Magdalena Korzystka z I LO w Świdnicy uzyskały I i II miejsce w Mistrzostwach Polski i Międzynarodowym Turnieju w Hamburgu. Równie wysokie lokaty uczennice z naszego powiatu uzyskały podczas mistrzostw w biegach przełajowych – Jagoda Czarnota z I LO, ogólnopolskich zawodach pływackich – Dominika Sasin z I LO, w mistrzostwach w strzelectwie – Natalia Król z II LO i mistrzostwach Polski i pucharze Europy w Judo – Adriana Grabowicz ze strzegomskiego LO.

  Wśród chłopców mamy członka kadry narodowej juniorów w bobslejach – Mariusza Ślepokure z Zespołu Szkół Budowlano – Elektrycznych w Świdnicy, który zajął także wysokie lokaty w Pucharze Europy w czwórkach mężczyzn, świetnego zapaśnika Marcela Mickiewicza z Zespołu Szkół w Świebodzicach, członka kadry dolnośląskiej w kolarstwie górskim i szosowym – Kamila Jaremko z Zespołu Szkół w Żarowie, mistrza Polski w akrobatyce sportowej – Jonasa Al-Hadad, ucznia II LO w Świdnicy czy zdobywcę I miejsca w międzynarodowym konkursie kikboxinkgu  i karate – Alana Jarosza z III LO w Świdnicy.

  Mamy w powiecie młodych mistrzów tańca, akrobatyki, zdolnych pływaków czy wybitnych zawodników takich kategorii jak siatkówka, piłka ręczna, warcaby czy Judo. – Jesteśmy bardzo dumni z naszej młodzieży, która dzięki ciężkiej pracy, codziennym treningom, sumiennej i systematycznej nauce osiągnęła bardzo dużo. Nie ma lepszej promocji dla naszego powiatu jak jej zdolni uczniowie – cieszy się starosta Zygmunt Worsa.

  Nagrody dla maturzystów to już w powiecie świdnickim tradycja. Po raz pierwszy wręczono je 10 lat temu, chcąc wyróżnić najlepszych uczniów. Podobnie było i w tym roku.

  Monika Żmijewska

  Poprzedni artykułKonsultacje z organizacjami pozarządowymi
  Następny artykułZamykaj drzwi!