Na podbój Ameryki

  8

  Studenci z ekipy Busem przez Świat w składzie Karol Lewandowski, Michał Gątko, Wojciech Lewandowski, Michał Głód i Mariusz Wojciechowski dopiero co wrócili z wyprawy starym hipisowskim Transporterem T3 do Istambułu, a już mają plany na następną podróż.

  Projekt powstał ponad rok temu w głowach młodych mieszkańców Świdnicy. Ich zamiarem jest jak najmniejszymi kosztami odwiedzić jak najwięcej państw. Po objechaniu prawie całej Europy wybierają się na kolejny kontynent. W czwartej już podróży mają zamiar przejechać  Amerykę Północną.

  Planowane jest przetransportowanie drogą morską w kontenerze busa do Kanady – około 3 tygodni przed startem wyprawy, czyli około 10 czerwca. Na początku lipca w Kanadzie wystartuje wyprawa America Trip najpierw dojeżdżając do Nowego Jorku i Waszyngtonu wybrzeżem a następnie od Chicago aż do Los Angeles słynną drogą 66 – aż do zachodniego wybrzeża. Następnie przez Meksyk i Houston do Miami na Florydzie. Powrót na północ wschodnim wybrzeżem. W sumie około 20 tys km – piszą podróżnicy na swoim blogu.

  [zdjęcie trasy]

  W planach mają również powiększenie ekipy do 2 busów i 10 osób. Start wyprawy America Trip w lipcu 2012 roku.

  Poprzedni artykułOskarżeni o korupcję wyborczą
  Następny artykułPływacy na start