Mówią NIE!

  6

  Do ogólnopolskiej kampanii realizowanej przez Związek Pracodawców Przemysłu – Browary Polskie oraz Komendę Główną Policji pn. „POZORY MYLĄ, DOWODY NIE” przystąpiła gmina Świebodzice. Celem akcji społecznej jest ograniczenie sprzedaży niepełnoletnim wyrobów alkoholowych oraz przeciwdziałanie spożyciu alkoholu w tej grupie wiekowej. Równolegle Świebodzice przystąpiły do Programu STOP18!, którego głównym celem jest zapobieganie dostępowi niepełnoletnich do wyrobów tytoniowych w punktach sprzedaży.

  8 września odbędzie się Ogólnopolski Dzień Odpowiedzialnej Sprzedaży, będący kulminacją naszej akcji. W akcję zaangażowały się: Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Straż Miejska oraz Policja w Świebodzicach.

  Od 5 września rozpoczęli długofalowe działania profilaktyczne. Przypominają sprzedawcom o obowiązującym zakazie sprzedaży wyrobów tytoniowych i alkoholu niepełnoletnim. W punktach handlowych zostawiają sprzedawcom ulotki, plakaty oraz list otwarty Burmistrz Świebodzic Bogdana Kożuchowicza, informujące o zasadach odpowiedzialnej sprzedaży wyrobów tytoniowych i alkoholowych oraz naklejki STOP18! do oznakowania punktu sprzedaży. W najbliższym czasie odbędzie się szkolenie dla odpowiedzialnych sprzedawców, które będzie również częścią naszej kampanii.

  Poprzedni artykułUWAGA! Ulica Budowlana zamknięta
  Następny artykuł100-letni kołowrotek