Kampania z marszałkiem Schetyną

    8

    – Przyglądałem się, jak są wydawane środki europejskie, jak wyglądają inwestycje prowadzone przez samorządy – opisywał wizytę w regionie wałbrzyskim marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna podczas błyskawicznej konferencji prasowej ( z udziałem kandydatów PO z okręgu wałbrzyskiego)  w Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy. Autobusem promującym kampanię Platformy Obywatelskiej dojechał do Polanicy, Ząbkowic Śląskich i Nowej Rudy. Do Świdnicy dotarł jednak samochodem.

    Podczas konferencji podkreślał, że docenia efekty, jakie daje dobra współpraca rządu z samorządami. Powołał się m.in. na wcześniejsze spotkanie z prezydentem Wojciechem Murdzkiem i krótki spacer przez centrum miasta. Zapis spotkania marszałka Schetyny z prezydentem Murdzkiem już w piątek na Swidnica24.pl.– Świdnica jest przykładem na dobre wykorzystanie samorządności  – dodał. – Chętnie tu wracam i zawsze wypowiadam się z sympatią o mieście. Sensowni parlamentarzyści i dobra współpraca z samorządem, zdaniem Grzegorza Schetyny, daje możliwość podejmowania wielkich wyzwań. Zachęcał do głosowania 9 października. Pytany o coraz gorsze wyniki sondażowe PO zapewnił, że sondaży się nie boi, a jego troską jest jak najlepszy wynik podczas samych wyborów. Nie wierzy jednak, że do urn mogłoby pójść 60% Polaków, jak wskazuje jeden z opublikowanych dzisiaj sondaży.

    W konferencji Grzegorzowi Schetynie towarzyszyli Wiesław Kilian, kandydat na senatora oraz kandydaci na posłów – Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Monika Wielichowska, Teresa Świło i Robert Jagła.