Jak wygrać 50 milionów?

  5

  Dzisiejsze losowanie Lotto można nazwać historycznym. Jest to największa kumulacja w historii polskich gier liczbowych. Najwyższa dotychczasowa wygrana wynosiła 24.636.124,00 zł i trafiła w ręce mieszkańca Elbląga 28 kwietnia 2010 roku. Od rana w świdnickich kolekturach ustawiają się długie kolejki ludzi marzących o zwycięstwie. Tak, bardzo dużo ludzi liczy dzisiaj na wygraną – mówi właściciel kolektury przy ulicy Zamenhofa – W Świdnicy kilka „szóstek” już padło. Ostatni raz trzy lata temu – dodaje.

  Co trzeba zrobić, żeby wygrać?

  Wystarczy kupić kupon za 3 zł . Co prawda eksperci mają swoje teorie i sposoby typowania liczb, lecz wszyscy pozostają zgodni – ostatecznie trzeba mieć po prostu szczęście.

  Jak grają świdniczanie i co zrobiliby z tak dużą wygraną?

  Jak jest duża kumulacja, to gram– komentuje Piotrek – Jak będzie szczęście, to wygram i tyle.

  – Jeżeli wygram, to podzielę się z rodziną, część oddam na cele charytatywne, a za resztę pojadę na ekskluzywną wycieczkę – śmieje się pani Emilia. – Mi wystarczyłoby nawet 5 milionów. Jakbym miał 50 milionów, to musiałbym z Polski wyjeżdżać – rzuca Jacek, po czym zabiera się do skreślania liczb.

  Przypomina się historia pewnego małżeństwa w Wielkiej Brytanii, które wygrało 161 milionów funtów i zmuszone było uciekać z domu. Colin i Christine Weir przenieśli się do Hiszpanii po tym, jak zaczęły przychodzić do nich tysiące listów z prośbą o materialną pomoc i datki. Niechciana korespondencja pojawiła się, gdy tylko ujawnili swoją tożsamość. Ujawnili się, bo  nie chcieli oszukiwać rodziny i znajomych.

  Już dziś o godzinie 22.15 dowiemy się, czy lista polskich Lottomilionerów powiększy się o kolejnego szczęściarza lub kilku w przypadku wylosowania więcej niż jednej „szóstki”. Jak pisze na swojej stronie organizator, losowanie możemy dzisiaj oglądać wyjątkowo w TVP 1. Do tego czasu pozostaje nam jedynie skreślić liczby i trzymać kciuki. Zakłady – jak czytamy na stronie Lotto – można zawierać do 22.05.

  wl