FC Samba mistrzem Świdnicy w „dorosłe piłkarzyki”!

  3

  Wspaniała pogoda, fantastyczne humory, mnóstwo widzów i zacięta, pełna poświęcenia walka! W znakomitej atmosferze w sobotnie popołudnie  rozegrany został I Turniej  w „dorosłe piłkarzyki”. Na zaproszenie organizatorów – Swidnica24.pl, OSiR-u, Urzędu Miasta i Cafe, Pub&Club Fosa odpowiedziało 10 drużyn. Wątpliwości, kto jest najlepszy, nie zostawił zespół FC Samba, wygrywając w finale 7: 3 z FC Mrzygłocka i zdobywając puchar prezydenta miasta. Druga na podium drużyna otrzymała puchar Swidnica24.pl. III miejsce i puchar OSiR-u przypadł w udziale drużynie Busem przez świat.

  Zawody systemem pucharowym zostały rozegrane w „Fosie” na placu św. Małgorzaty. W rolę piłkarzyków na dmuchanym boisku wcieliły się drużyny: Tygodnik Świdnicki, OSiR, Swidnica24.pl, Świło Team, Busem przez świat, FC Mrzygłocka, FC Pstryczki,  Czesi Team, Gimnazjaliści Team i FC Samba. Wszyscy uczestnicy otrzymali na pamiątkę monety kolekcjonerskie – 1/3 talara z wizerunkiem Fryderyka II Wielkiego.

  FC Samba – mistrzowie turnieju zagrali w składzie: Kamil Szczygieł, Gracjan Klimczak, Jakub Rosiak, Adrian Krzynalski i Kewin Oskwarek. Chłopcy mają od 15 do 17 lat i na  co dzień grają w świdnickiej Polonii.

  Po zakończeniu zmagań piłkarskich na placu św. Małgorzaty wręczono także nagrody zwycięzcom w konkursie Miejskie Trasy Turystyczne Citywalk 2011. Wygrała Patrycja Pałka, otrzymując 600 złotych, drugi był Michał Spisak, trzeci Paweł Ganowski. Jury przyznało także dwa wyróżnienia – Aleksandrze Bieniak i Annie Lipskiej.

  Zwycięzcom turnieju i konkursów gratulujemy, a już za rok zapraszamy na kolejne zmagania w „dorosłe piłkarzyki”. Organizatorzy planują zorganizowanie II Turnieju na świdnickim Rynku.

  Poprzedni artykułPosprzątali Fleszę Nowomłyńską
  Następny artykułTryumfował po raz trzeci