Dolnośląski Imprezownik

  7

  To wydanie Dolnośląskiego Imprezownika chciałabym dedykować wszystkim fanom motoryzacji we wszelakiej formie. Zapraszam na ekscytujące spotkanie z prawdziwymi potworami motoryzacji, które w moim mniemaniu jest propozycją wyjątkowo godną polecenia. Zainteresowanych zapraszam do lektury.

  Sobota, 1 października

  Po przerwie w wielkim stylu, powracają do Polski kultowe zawody Monster Jam! Druga edycja już 1 października na nowym Stadionie Miejskim we Wrocławiu! Wydarzenie będzie jedną z pierwszych imprez inaugurujących funkcjonowanie stadionu, budowanego z myślą o Euro 2012.

  Monster Jam to rywalizacja potężnych, charakterystycznych amerykańskich  półciężarówek Monster Truck, których napędzane metanolem silniki osiągają moc blisko półtora tysiąca koni mechanicznych. Zawody rozgrywane są tylko na największych na świecie stadionach i halach widowiskowo-sportowych. W zawodach weźmie udział 10 czołowych zespołów z USA, w tym ikony tego sportu: Grave Digger oraz Maximum Destruction. Rywalizacja odbędzie się w dwóch konkurencjach. Na początek wyścig równoległy w parach na dystansie dwóch okrążeń. Wygra zespół, który wykręci najlepszy czas przejazdu. Drugą konkurencją wieczoru będzie freestyle, czyli półtorej minuty niesamowitych skoków i miażdżenia wraków. Zwycięzca zostanie wyłoniony na podstawie not sędziów. W przerwie zobaczymy także pokaz FMX. Monster Jam to jednak nie tylko bezkompromisowa rywalizacja na torze. Zanim płytą boiska zawładną monstery, będzie je można podziwiać naprawdę z bliska podczas Pit Party, specjalnej imprezy poprzedzającej główne widowisko, która odbędzie się w strefie parku maszyn tuż przy stadionie. Pit Party jest również doskonałą okazją do zdobycia autografu czy porozmawiania z kierowcami tych potężnych pojazdów. Na potrzeby Monster Jam płytę wrocławskiego stadionu pokryje 6500 ton specjalnej mieszanki gliny i piasku (około 270 wywrotek), z której uformowany zostanie tor. Powstaną specjalne ziemne skocznie (tzw. hopy) oraz przeszkody zbudowane z ponad 30 wraków samochodów osobowych, autobusów, vanów i przyczep kampingowych. Ciekawostką jest fakt, że impreza była już planowana we Wrocławiu w 2009 r. (pod kątem zawodów sprawdzono wtedy kilka lokalizacji we Wrocławiu), ale z powodu braku odpowiedniego stadionu nie doszła do skutku. Pierwsza edycja Monster Jam w tej części Europy, której sponsorem tytularnym był PKN ORLEN, odbyła się na Stadionie Śląskim w Chorzowie gromadząc na trybunach komplet publiczności – ponad 41 tys. widzów!

  Wybrane ceny biletów na Monster Jam:
  Trybuna północna i południowa: 109,00 PLN
  Trybuna zachodnia i wschodnia: 129,00 PLN
  Pakiet grupowy: przy zakupie minimum 3 biletów Pit Party gratis!

  Miejsce: Stadion Miejski Wrocław, ul. Drzymały

  Start godzina: 15:00

  ***

  Trochę z innej beczki, natomiast ciągle pozostając w klimatach wrocławskich.  CRK w wolnym tłumaczeniu Centrum Reanimacji Kultury, znajdujące się przy ul. Jagiellończyka 10c, zaprasza na organizowaną co najmniej raz w miesiącu tzw. Dziad Giełdę. 1.10 rusza o 19.00.

  To jedyna w swoim rodzaju inicjatywa dla potencjalnych czyścicieli szaf, piwnic czy garaży. Głównym zamysłem imprezy jest wymiana rzeczy, które nam mogą wydać się niepotrzebne, a innym wręcz niezbędne. Dziad Giełda podzielona jest na trzy różne opcje dzielenia się bibelotami:

  – Freeshop: dzięki któremu możesz zostawić to, co już nie jest Ci potrzebne lub wziąć to, co chcesz w zamian, jeśli może Ci się to po prostu przydać. Jest to akcja na tyle luźna, że możesz zrobić i jedno i drugie jednocześnie lub tylko coś zostawić lub tylko wziąć (jeśli nie będzie ci już potrzebne, przynieść na następną Dziad giełdę!)

  – Machniom: możesz wymienić się z innymi, to Ty tu jesteś przysłowiowym panem sytuacji.

  – Handmade: czyli typowa sprzedaż rękodzieła.

  Wstęp na giełdę jest jak najbardziej wolny! Jeśli nie masz się czym podzielić, bądź nie chcesz oddawać niczego, wstąp, a nuż weźmiesz sobie coś, co akurat będzie niezbędne. Warto!

  ***

  Zapraszam, także w sobotę 1 października o 21.00 do Synergii na pierwszą imprezę z okazji otwarcia klubu. Zostaniecie zapoznani z nowym, ciekawym, klimatycznym miejscem. Gościnnie zagra DJ Sympatique z Trójmiasta oraz rezydenci – Hazz, Fly, Brat Mat. Sympatique / obecny rezydent sopockiego klubu Soho, DJ i promotor. Częsty gość trójmiejskich klubów: Mandarynka, Sfinks, Mandragora, Klubowa, Mechanik czy Cobe. Zafascynowany brzmieniem skandynawskiej, niemieckiej i brytyjskiej sceny elektronicznej. Od połowy lat ’90 aktywnie działa jako promotor muzyczny i organizator wydarzeń kulturalnych. Zaprosił do Polski m.in.: MJ Cole, Louie Austen, Skur-i-Kan, Manuel Tur, Faze Action, Dublex Inc., Ben Mono, Nuspirit Helsinki, Dutch Rhythm Combo, Hird, Plej, Ernesto. Eklektyczny charakter granej przez niego muzyki kształtowany jest przez niezwykle szerokie zainteresowania, od organicznych brzmień heads/groove, przez nu disco i deep house, po klimaty punk funk i indie. Wystąpił także na festiwalach Heineken Open’er i Coke. Muszę niektórych, niestety, zasmucić, podczas otwarcia Synergii bramka strzeżona będzie przez selekcjonerów. Zatem wstęp za okazaniem ID. Pamiętajcie Wrocław, pl. Solny 16, wjazd wolny.

  ***

  A jak spędzacie niedzielę? Co robicie? Dom czy plener? Napiszcie, chciałabym wiedzieć, co polecać. Czekam na niusy. Ale kontynuując temat, póki nie dostanę propozycji, sama pozwolę sobie podrzucać aktualne info.

  Niedziela, 2 października

  Nie byłabym sobą, gdybym nie wspomniała o czarnym ekranie. Myślę, że kino to zawsze dobra i wskazana alternatywa na niedzielny chill. Czasami fajnie tak po prostu dla relaksu obejrzeć film z niższej półki. Mogę obrazić czyjeś uczucia, ale za taki uważam kolejną część „Oszukać Przeznaczenie”, uwaga, uwaga nie 1 czy 2, ale „Oszukać przeznaczenie 5”. I to w dodatku w trójwymiarze. W tym thrillero – horrorze, bo sama nie wiem do jakiego gatunku go zakwalifikować, śmierć jest jak zawsze wszechobecna. Jej moce zostają wyzwolone, gdy przeczucie jednego człowieka ratuje grupę robotników przed śmiercią pod gruzami wiszącego mostu. Drugi film z serii, który nakręcony został w technologii 3D. Oszukać przeznaczenie 5 to reżyserki debiut Steve’a Quale’a. W obsadzie Emma Bell, Miles Fisher, a także ikona serii „Oszukać przeznaczenie” Tony Todd.

  Nie wiem, czy polecać, czy odradzać. Może niech każdy zainteresowany sam przetestuje. W Cinema City w wałbrzyskiej Victorii dostępny, pewnie w celu zbudowania nastroju, tylko w godzinach wieczornych – 21:00. Bilety, jak to bilety, w weekend zapewne droższe… ale co tam.

  WWW.cinema-city.pl

  ***

  Dawno nie podsyłałam Wam, żadnego info o koncertach hip – hopowych. Ogromne sorry, zamierzam się poprawić.

  2 października, w niedzielę oczywiście, studencki klub Alibi gości w swoich progach Grubsona. Artystę, którego nikomu chyba nie muszę przedstawiać. A jeśli trzeba, polecam kawałek Na Szczycie. Ul. Grunwaldzka 67 vis a vis kredki i ołówka, godzina 20:00, Klub Alibi. O bilety walczcie na bramce. AVE!

  Maja Jasnos

  Poprzedni artykułDwie kobiety, kawa i on [VIDEO]
  Następny artykułNapisz lub zadebiutuj i wygraj