Dolnośląski Imprezownik

  2

  Druga już odsłona cyklu to specjalnie dla naszych Czytelników wyselekcjonowane imprezy z Wrocławia, Wałbrzycha i innych większych miast województwa. Wybieramy wszystko, co godne polecenia!

  Sobota 3 września 2011

  • Scena Kameralna Teatru Polskiego we Wrocławiu zaprasza na spektakl „Mayday” (Run for Your Wife!) w reżyserii Raya Cooneya. Jest to jedna z najlepszych na świecie komedii. Historia londyńskiego taksówkarza bigamisty, któremu przez lata udaje się bezkolizyjnie lawirować między dwiema kochającymi go żonami.Na skutek wypadku ulicznego jego tajemnica wychodzi na jaw, wywołując lawinę komplikacji. Bohater miota się, usiłując ukryć podwójne życie przed małżonkami, mediami i policją. Znakomity komizm sytuacji fabularnych i języka sprawia, że Mayday od 14 lat rozśmiesza do łez wrocławską publiczność. Spektakl wystawiany będzie 3 września o godzinie 19:00 na deskach Teatru Polskiego przy ul. Świdnickiej 28, we Wrocławiu. Czas trwania: 140 minut, w tym jedna przerwa. Natomiast ceny biletów wyglądają tak:

  I miejsca: 45 zł (norm.), 35 zł (ulg.)
  II miejsca: 35 zł (norm.), 27 zł (ulg.)
  III miejsca: 25 zł (norm.), 15 zł (ulg.)

  • Nieco bliżej, bo w oddalonym o niecałe 20 km Wałbrzychu, na stadionie Kusocińskiego będą miały miejsce dni tegoż też miasta. Tegoroczne Dni Wałbrzycha zaplanowano na 2-4 września.  3 września o 20.45 zaplanowany jest występ znanego z  telewizyjnego show „Mam Talent” Kamila Bednarka. Wraz z zespołem StarGuardMuffin  zagra kawałki z debiutanckiego albumu „Szanuj”. Obok atrakcyjnych koncertów, organizatorzy zaplanowali rozrywki także innej maści. W sobotę Turniej Tenisa Ziemnego dla Dziewcząt, Beach Soccer i oczywiście lunapark. Natomiast niedziela ogłoszona została dniem Polsko-Czeskich Spotkań Muzycznych i w ramach tego projektu wystąpi Orkiestra Dęta z Hradec Kralove oraz Art. Jazz Band. Uwieńczeniem 3 dniowej imprezy będzie pokaz fajerwerków, który rozpocznie się w niedzielę o godzinie 21:50 i potrwa do godziny 22:00.

  Szczegółowy plan imprezy znajdziecie na facebooku lub na oficjalnej stronie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

  • Dolnośląskie Centrum Filmowe we Wrocławiu zaprasza  3 września o godzinie 20:45 na horror psychologiczny pod mało subtelnym tytułem „Palacz zwłok”. Jest to przejmujące studium szaleństwa, w które stopniowo popada pracownik praskiego krematorium. Można by rzec, że główny bohater jest szczęściarzem, bo bardzo lubi swoją pracę. Odgrywa tu rolę Charona, czuwając nad każdym aspektem procesu żegnania zmarłego. Wszystko odbywa się czysto, higienicznie i przy łagodnych dźwiękach klasycznej muzyki. Karl lubi czystość, higienę i klasyczną muzykę. Dlatego nie przestaje się uśmiechać. „Palacz” jest urzeczywistnioną fantazją szaleńca, który każde świństwo i każdy przeskok w myśleniu potrafi bezboleśnie włączyć w łagodny obraz samego siebie. Szaleństwo Karla to ultra-konformizm, który pozwoli mu siłą woli zamienić krew w we własnych żyłach na niemiecką, a zabijanie postrzegać w kategoriach ratowania duszy. Nawet ulubioną lekturę o filozofii Tybetu Karl potrafi włączyć w nauki faszyzmu. Jest jak drapieżnik, który potrafi wtopić się w tło i czekać na dogodny moment, by zabić. Czy wypada rekomendować ten film? Nie wiem, na pewno każdy ciekaw dalszego rozwoju akcji powinien się skusić wydając od 13 do 23 zł i samemu ocenić.
  • Tym razem propozycja będzie bardziej „lajtowa” niż jej poprzedniczka. Już 3 września we wrocławskim Lulu Belle Cafe na jednej scenie wystąpią W.E.N.A., Rasmentalism i Okoliczny Element. Artyści zaprezentują repertuar z albumów: „Dalekie Zbliżenia”, „Hotel Trzygwiazdkowy” oraz „Schody Donikąd”. Afterparty zapewnią Gram-O-Phonics (Ment XXL, Urb, DJ DBT). Start imprezy: 20:00, wjazd: 25 zł.
  • Das Lokal we Wrocławiu proponuje nam jak zwykle sporą dawkę dobrej muzyki. Tym razem na imprezie o nazwie Deuceszagra, tercet niemalże egzotyczny. Połączone siły Naphty (Red Bull Music Academy/Phat Trakz), Intreau (Wicked Bass/ex-BBQ) i Ban (Black Triangle/Loud & Clear) czyli przekrój najlepszych parkietowych sztosów o basowym podłożu. Spodziewajcie się house’u, r’n’b i gwoździa programu w postaci bassline’owego back 2 back! Start imprezy symbolicznie 2 godziny przed północą, a tax tylko 5 zeciszy. Szykujcie nogi i wątroby. Sezon zaczyna się w tym roku wyjątkowo wcześnie!

  Niedziela 4 września 2011

  Standardowo po piątkowo – sobotnich wyskokach, należałoby zafundować sobie przyjemny odpoczynek z najbliższymi. Dlatego mamy kilka propozycji dla lubiących spędzić niedzielę aktywnie.

  • W godzinach, można by rzec, dosyć wczesno porannych, o 10:00 w Galerii pod Plafonem we Wrocławiu będzie miała miejsce wystawa zdjęć Press Foto 2011, której głównym organizatorem jest BZ WBK. Wystawa najlepszych polskich fotografii prasowych przedstawi nam Polskę w kalejdoskopie.  Prezentowane w ramach wystawy prace pozwolą raz jeszcze przeżyć najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie 
z ostatniego roku. Siódma edycja konkursu pobiła dotychczasowe rekordy dotyczące liczby uczestników 
oraz zgłoszonych prac. Zwycięskie prace wyłoniono spośród 8600 zdjęć nadesłanych 
przez 393 fotoreporterów do następujących kategorii: Cywilizacja, Wydarzenia, Społeczeństwo, Portret, Sport, Przyroda i środowisko naturalne, Kultura i sztuka
oraz Fotokast. Wrocławska ekspozycja BZ WBK Press Foto 2011 jest jedną z 24 wystaw, które odwiedzą całą Polskę. Można ją będzie oglądać od 1 do 14 września codziennie, wstęp oczywiście wolny.

  • W ten weekend także audiofile znów się zasłuchają. W sobotę i niedzielę w ramach cyklu prezentacji „Audiofil” w Hotelu Wrocław każdy chętny będzie mógł ocenić i porównać jakość dźwięku winylowej płyty, a granej z różnych zestawów muzycznych. Uczestnicy prezentacji będą mogli dokonać eksperymentu polegającego na słuchaniu tej samej muzyki na różnych kolumnach, przedwzmacniaczach, końcówkach  mocy, okablowaniu i gramofonach. To już trzecia okazja do bliższego poznania z domową aparaturą audio. „Audiofil”- prezentacja domowej aparatury audio, sala konferencyjna, Hotel Wrocław, 3-4 września, godz. 11.00 – 21.00, wstęp bezpłatny. Będzie mnie można tam spotkać.
  • Szukającym mocniejszych wrażeń, tzw. niedobitkom rekomenduję odwiedzenie Przestrzeni Muzycznej Puzzle. Znajduje się ona na drugim piętrze w przejściu Garncarskim. Tym razem dźwiękami minimalistycznego rocka uraczą nas pochodzący z Australii My Disco, oraz multiinstrumentalne trio z Kolonii PTTRNS. Start imprezy 21:00, koszt między 15 a 20 zł. Mieszanka z pogranicza indie/math-rock/post-punka​ połączona z podszytą post-punkiem miksturą popu, disco i afrobeatu jest oryginalną i szczerą propozycją spędzenia niedzielnego wieczoru.

  Z nami po prostu nie da się nudzić.

  Miłego weekendu życzę ja, Maja Jasnos

  Poprzedni artykułMagazyn Swidnica24.pl w sieci
  Następny artykułParada motocykli [ZOBACZ VIDEO]