Dla niepełnosprawnych i ofiar przemocy

  0

  Ruszają szkolenia doskonalące wiedzę osób pracujących z osobami niepełnosprawnymi, poruszającymi się na wózkach inwalidzkich. Jest to efekt współpracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji z Bolesławca.

  Fakt, że takie szkolenia są bardzo potrzebne, zgłosiły same osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach.

  Zgłosiła się do mnie osoba niepełnosprawna, na stałe przykuta do wózka w pozycji leżącej. Pierwsze spotkanie postanowiliśmy więc zorganizować na parterze, w pomieszczeniach Powiatowego Urzędu Pracy, gdyż tylko tam technicznie było to możliwe. Rozmawialiśmy na temat konieczności organizacji szkoleń dla osób pracujących, opiekujących się osobami niepełnosprawnymi poruszającymi się na wózkach inwalidzkich – wyjaśnia wicestarosta Alicja Synowska.

  Szkolenia ruszą w ostatni tydzień września br. w Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego 3 w Świdnicy. W ich trakcie omówione zostaną sprawy związane z budową, użytkowaniem i indywidualnym dopasowaniem wózka inwalidzkiego, profilaktyką przeciwodleżynową oraz bezpiecznymi technikami przenoszenia i asekuracji osób niepełnosprawnych.

  Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu mogą zgłaszać się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy.

  – Po tym szkoleniu rozważamy możliwość organizacji kolejnego, skierowanego tym razem dla rodzin i wszystkich tych, którzy opiekują się osobami niepełnosprawnymi po urazach kręgosłupa – dodaje Beata Galewska, dyrektor PCPR w Świdnicy.

  Dla ofiar przemocy w rodzinie

  Rusza także grupa wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie. Osoby potrzebujące wsparcia w tym zakresie mogą zgłaszać się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy do dnia 23 września br. pod nr tel. 74 851 50 10

  Pierwsze spotkanie 24 września o godz. 10.00. O miejscu spotkania potrzebujący pomocy zostaną powiadomieni indywidualnie.

  Monika Żmijewska

  Poprzedni artykułAbsurdalny, zwariowany i inteligentny
  Następny artykułNabór do „Okiem Młodych” zakończony