Bystrzyca Górna druga

  3

  Sołectwo Bystrzyca Górna zdobyło II miejsce w konkursie „Piękna Wieś Dolnośląska”. To kolejne wyróżnienie dla mieszkańców Bystrzycy Górnej, którzy w 2010 r. zdobyli III miejsce, w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

  Konkurs „Piękna Wieś Dolnośląska”, realizowany przez Wydział Rozwoju Obszarów Wiejskich, to jeden z elementów wsparcia przygotowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego dla sołectw i gmin uczestniczących w Odnowie Wsi Dolnośląskiej. Konkurs ma na celu wyłonienie oraz wypromowanie najlepszych, najbardziej innowacyjnych i wzorcowych przykładów aktywności mieszkańców z terenów wiejskich. Opierając się na założeniu, iż na wsi najlepiej działa zdrowa rywalizacja oparta na dobrym przykładzie – konkurs  sprawia, iż wsie mobilizując się realizują przedsięwzięcia, które w innej sytuacji by nie powstały lub ich zakres byłby znacznie mniejszy.

  – To z pewnością ogromny sukces Bystrzycy Górnej, w której od kilkunastu lat działają organizacje społeczne, aktywnie promujące nie tylko swoją miejscowość ale i gminę. W 2010 r. sołectwo startowało w kategorii „Najpiękniejsza wieś”. Spośród 46 wsi jakie wtedy wzięły udział w konkursie, miejscowość Bystrzyca Górna zdobyła III miejsce. W tym roku sołectwo postanowiło zmierzyć się w kategorii „Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi” z projektem „Zagospodarowanie centrum wsi Bystrzyca Górna pod potrzeby turystyczno-rekreacyjne” i odniosło sukces. Ich wieloletni trud został nagrodzony i w rezultacie zdobyli II miejsce. Tego typu konkursy są wyzwaniem oraz motywacją do dalszych działań dla naszych sołectw, czego Bystrzyca Górna jest doskonałym przykłademmówi wójt gminy.

  Poprzedni artykułPokażą kandydatów
  Następny artykułPożegnanie pani Idalii [VIDEO]