Będą kolejne projekty

  0

  Ubiegłotygodniowa wizyta delegacji z powiatu świdnickiego w czeskim mieście Jičín potwierdziła chęć dalszej współpracy partnerów z Polski i Czech. Do tej pory samorządy wspólnie zrealizowały już dwa unijne projekty. Jest deklaracja o dalszej współpracy na rzecz promocji obu regionów.

  Oficjalna współpraca Powiatu Świdnickiego z Miastem Jičín trwa od 2009 r. Wtedy to podpisana została umowa o międzynarodowej współpracy partnerskiej. W jej ramach zrealizowano dwa duże unijne projekty: „Brána do pohádky – Wrota do bajki” oraz „Turystyka Bez Granic. Promocja Powiatu Świdnickiego w Czechach”, na które Powiat Świdnicki pozyskał środki z Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013 w wysokości ponad 160 tys. złotych.

  – Wczorajsza wizyta u naszego czeskiego partnera miała charakter roboczy i poświęcona była szczegółom dotyczącym dalszej współpracy oraz realizacji kolejnych wspólnych projektów realizowanych ze środków zewnętrznych. – potwierdza starosta świdnicki Zygmunt Worsa.

  Dotychczasowe projekty ciszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego powiatu, szczególnie tych najmłodszych, a także miłośników przygód o Rumcajsie i Cypisku, którzy pochodzili właśnie z Jičína.

  Monika Żmijewska

  Starostwo Powiatowe w Świdnicy

  Poprzedni artykułFotoradar wrócił do pracy
  Następny artykuł10 lat Kościoła Pokoju na liście UNESCO