Strajk kolejarzy. Co w Jaworzynie Śl., Świdnicy i Żarowie?

    7

    O północy na dobę stanęło w całej Polsce 2700 pociągów Przewozów Regionalnych. Związkom zawodowym kolejarzy i zarządowi spółki nie udało się osiągnąć  porozumienia w sprawie żądań płacowych i restrukturyzacyjnych. Pasażerowie będą mieli poważne problemy z odjazdem także ze stacji w Jaworzynie Śląskiej. Wszystkie pociągi z dworca Świdnica Miasto będą kursowały normalnie.

    W samej Świdnicy nie ma problemu, bo kilkanaście kursów do Kłodzka, Legnicy i Dzierżoniowa obsługują Koleje Dolnośląskie, które nie strajkują. Natomiast wszyscy pasażerowie, wyruszający z Jaworzyny Śląskiej powinni sprawdzić  na rozkładach pod adresem  www.przewozyregionalne.pl , która spółka obsługuje wybraną linię. Nie pojadą praktycznie wszystkie pociągi z Jaworzyny Śląskiej do Wrocławia, Wałbrzycha, Lubawki, Gniezna i Trutnova,  część do Legnicy i Jeleniej Góry. Większość pociągów kursuje przez Żarów, więc kłopoty nie ominą pasażerów wybierających stację w tym mieście. Normalnie będą jeździć Intercity, TLK i DS.

    Co z biletami?

    PKP Intercity zapowiedziała, że w składach TLK będzie honorować bilety wykupione na pociągi Przewozów Regionalnych na 17 sierpnia. Stosowne porozumienia zostały zawarte także z Kolejami Dolnośląskimi. Ci zaś pasażerowie, którzy wykupili już bilety na ten dzień, mogą je zwrócić i uzyskać pełną ich wartość, natomiast posiadacze biletów okresowych otrzymają zwrot części wartości, w zależności od ich okresu ważności (np. przy miesięcznym – 1/31, a przy kwartalnym – 1/91 lub 1/92) po zakończeniu terminu ich obowiązywania.