Solidarność. Hucznych obchodów nie będzie

  0

  Dopiero na  wrzesień planowane są skromne uroczystości z okazji 31-lecia sierpnia`80. – Jesteśmy zaangażowani w obchody organizowane w Gdańsku i we Wrocławiu, stąd taka data – tłumaczy Zofia Cierniewska, szefowa  świdnickich struktur powiatowych NSZZ Solidarność.

  11 września działacze związku o godzinie 12.30 wezmą udział we mszy świętej w katedrze, później złożą kwiaty pod tablicą, upamiętniającą Solidarność i w nowej siedzibie przy ulicy Łukasińskiego 13 spotkają się z obecnymi i dawnymi działaczami. – Większe uroczystości zorganizujemy wspólnie z miastem na początku grudnia z okazji 30-lecia wprowadzenia stanu wojennego – dodaje Zofia Cierniewska.

  Świdnicka Solidarność zrzesza w tej chwili około 3 tysiące członków. Organizacje zakładowe powstały przede wszystkim w nowych fabrykach. – Wciąż mamy o co walczyć – mówi Zofia Cierniewska. – O zapewnienie godziwych warunków pracy, o wolne niedziele i najważniejsze – o umowy o pracę. Niestety, powszechnym działaniem pracodawców stało się zatrudnianie na krótkie umowy. Nie godzimy się na takie praktyki.

  Poprzedni artykułBiskupi poparli Kaczyńskiego? Kuria zaprzecza
  Następny artykułRanna pasażerka busa