Pomóż innym, zostań wolontariuszem

  0

  Masz dużo wolnego czasu, lubisz pracować z dziećmi, jesteś otwarty, kontaktowy, ciekawy nowych wyzwań – to może być zajęcie właśnie dla ciebie. Jest wiele osób samotnych i opuszczonych przez najbliższych. Mieszkają wśród nas i potrzebują wsparcia, dlatego Ośrodek Pomocy Społecznej w Świebodzicach poszukuje wolontariuszy do pomocy osobom starszym w ich codziennym życiu oraz dzieciom i młodzieży uczęszczającej do Świetlicy Środowiskowej.

  – Nikt nie oczekuje pracy 8 godzin dziennie, 7 dni w tygodniu, czasem wystarczy 15 minut, czy 2 godzinki w wolny dzień. Jeśli ktoś ma chęć pomagać innym, zapraszamy do grona wolontariuszy w naszym Ośrodku. Oferujemy współpracę w zespole ludzi, którzy z potrzeby serca chcą robić coś dla innych – zachęca Izabela Siekierzyńska, szefowa OPS w Świebodzicach.

  OPS poszukuje osoby do pracy wolontariackiej:

  * w świetlicy środowiskowej:

  – jako wsparcie pracy wychowawców poprzez organizowania kół zainteresowań

  – pomoc w rozwijaniu indywidualnych zdolności dzieci

  – pomoc w nauce oraz odrabianiu lekcji

  – pomoc w organizowaniu gier i zabaw sportowych

  Wolontariuszem w świetlicy środowiskowej może być osoba, która: jest pełnoletnia, niekarana, została poinformowana o specyfice pracy wychowawczej i zachowania tajemnicy w sprawach dotyczących dzieci znajdujących się w świetlicy środowiskowej.

  *do pomocy osobom starszym, niepełnosprawnym w ich codziennym życiu:

  – dotrzymywanie towarzystwa (spacery, towarzyszenie w wizytach u lekarza, umawianie na wizyty lekarskie, można razem wyjść do kina, czy po prostu porozmawiać)

  – pomoc w czytaniu i pisaniu osobom starszym i niedowidzącym

  – pomoc w załatwianiu drobnych spraw w urzędach, bankach czy na poczcie

  – pomoc w drobnych czynnościach domowych

  Wolontariuszem do pomocy osobom starszym może być każdy, kto dobrowolnie i bezpłatnie chce świadczyć pomoc na rzecz innych bez względu na wiek, płeć i wykształcenie. Osoby niepełnoletnie muszą przedstawić pisemną zgodę od swoich rodziców (opiekunów prawnych) na świadczenie pomocy wolontarystycznej. Wolontariat jest taką formą aktywności, która nie wyklucza statusu bezrobotnego i przysługujących w związku z tym uprawnień.

  Jeśli chcesz pracować jako wolontariusz w Ośrodku Pomocy Społecznej, wypełnij formularz, zamieszczony na stronie internetowej Ośrodka www.ops.swiebodzice.pl i przynieś go do siedziby OPS lub odeślij mailem: [email protected]

  Kontakt:

  Ośrodek Pomocy Społecznej

  ul. M. J. Piłsudskiego 8

  58-160 Świebodzice

  74 666-95-84

  74 666-96-36

  Agnieszka Bielawska-Pękala

  UM Świebodzice

  Poprzedni artykułNowa papierowa Swidnica24.pl!
  Następny artykułZalewska bez jedynki?