Odkryli turystyczną tajemnicę [FOTO]

  1

  Na Dolnym Śląsku przeprowadzono turystyczny eksperyment. Trzy rodziny przez trzy dni odkrywały wielkie tajemnice Gór Sowich. Pakiet realizowany przez świdnicki portal turystyczny znanenieznane.pl otrzymał pozytywną rekomendację turystów. Dlaczego? Bo zwiedzanie okazało się przyjemne. I to nie tylko dla dużych, ale także dla najmłodszych odkrywców.

  Jedno kliknięcie

  Od 13 do 15 sierpnia w regionie Gór Sowich magia przeplatała się z historią. Wszystko za sprawą eksperymentu przygotowanego przez Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość, które na „żywych organizmach” testowało innowacyjny sposób organizacji wypoczynku. Spotkanie z wiedźmą, pokaz walki rycerskiej, czy poszukiwanie zaginionej komnaty w kompleksie Włodarz – kilkunastu turystów wyruszyło w weekendową przygodę. Efekt: to, co na pierwszy rzut oka wydawało się znane, okazało się nieznane. Dolny Śląsk kryje w sobie kopalnię emocji i wrażeń, które wydobywać można w całym pakiecie. Portal www.znanenieznane.pl, którego twórcą jest Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość ze Świdnicy z tą myślą stworzył nowy model planowania wycieczek. Turyści na jednej stronie www mogą więc jednym kliknięciem wykupić cały pakiet, w ramach którego otrzymują kompleksową wycieczkę z noclegiem, wyżywieniem i animacją wypoczynku. – Co to oznacza? Każdy pakiet to zestaw innych, zawsze gwarantowanych atrakcji. Testowany przez nas w miniony weekend pakiet „Magia Gór Sowich” zawiera w sobie pokaz walki rycerskiej na Zamku Grodno, spotkanie z wiedźmą, pływanie łodzią pod ziemią w kompleksie Włodarz, spotkanie z niemieckim oficerem, czy też pruskim żołnierzem, a także zabawy integracyjne dla dzieci – informuje Bogumiła Panek z portalu www.znanenieznane.pl. Pakiet udało się stworzyć dzięki współpracy wielu podmiotów z branży turystyczno- rozrywkowej. – Cały sukces przedsięwzięcia polega na tym, że nie przygotowaliśmy jednorazowej atrakcji, ale powtarzalny całościowy produkt. Z logistycznego punktu widzenia były to bardzo zaawansowane działania, w których uczestniczył nasz portal i regionalna branża turystyczna – hotele, muzea, przewodnicy. W tym wypadku był to hotel Borys, Zamek Grodno, Pałac Jedlinka i Kompleks Włodarz – tłumaczy Bartosz Miara ze Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość.

  [photospace]

  Przygoda dla rodziców i dzieci

  – Jestem oczarowana Górami Sowimi. Nie zdawaliśmy sobie nawet sprawy, jak wiele ciekawostek kryją w sobie obiekty oddalone od miejsca naszego zamieszkania zaledwie o kilkadziesiąt kilometrów – mówi Małgorzata Perek, która ze swoją rodziną testowała innowacyjny projekt portalu znanenieznane.pl – Przez te trzy dni dowiedzieliśmy się i zobaczyliśmy więcej, niż w trakcie własnych tygodniowych wypadów z rodziną. Sami nie bylibyśmy w stanie, aż tak precyzyjnie zorganizować sobie pobytu. Mało tego, nasz pobyt nie wiązał się ze stresem organizacyjnym. Nie musieliśmy się obawiać, że gdzieś nie zdążymy lub będziemy czekać w kolejce. Organizacja pobytu była pod każdym względem bardzo dobra. Interesująca była też forma spędzenia czasu poprzez odkrywanie tajemnic i zagadek. Dzieci wciągnęły się tak mocno, że same potem organizowały własne poszukiwania – dodaje Małgorzata Perek. – Wiadomo, że z pociechami ciężko się zwiedza, ponieważ najmłodsi szybko się nudzą. Tutaj przez cały weekend żadne z dzieci nie miało okazji, by marudzić. Maluchy odgadywały zagadki, rozwiązywały quizy i mogły dotykać eksponatów. Robiliśmy rzeczy, które normalnie są dla turystów niedostępne. I to jest właśnie urok pakietu. Bardzo podobała nam się możliwość przymierzania mundurów, zdobienie talerzy i świetnie bawiliśmy się rzucając jajkami w żołnierza pruskiego – relacjonuje Anna Mazurak-Czernicka, która również brała udział w weekendowej wyprawie. Uczenie przez zabawę docenia także przedstawiciel trzej rodziny testującej pakiet. – Pomysł jest znakomity. Dotychczas nie było na naszym terenie takiej tradycji podróżowania. Można było oczywiście pojechać, by zwiedzić zabytki, ale nic się nie uzyskiwało dodatkowego. Jednak taka czynna forma poznawania historii daje więcej możliwości. Przychodzimy na zamek, czy też do kompleksu Włodarz, gdzie już w przebraniu czeka na nas przewodnik lub inna postać z epoki. Dzieci chętniej w tym uczestniczą, bo całość skoordynowana jest w przyjemną zabawę. Nam podobały się wszystkie elementy, ponieważ zwiedzanie zamienione zostało w przygodę – wyjaśnia Mirosław Jarosz.

  Dzięki portalowi www.znanenieznane.pl już wkrótce wszyscy będą mieli okazję znacznie uprościć planowanie rodzinnych wyjazdów.

  Poprzedni artykułNowa płyta Zakazu Wjazdu
  Następny artykułTurniej Drużyn Podwórkowych [FOTO]