Nowy prezydent w Wałbrzychu

  13

  Wszystko wskazuje na to, że przedterminowe wybory na prezydenta Wałbrzycha wygrał Roman Szełemej. Lekarz, ostatnio komisarz po rezygnacji Piotra Kruczkowskiego z PO, pokonał trzech innych kandydatów, zdobywając w niedzielnym głosowaniu ok. 60% głosów. To na razie wstępne wyniki.

  Przedterminowe wybory miały związek z aferą korupcyjną podczas głosowania w listopadzie 2010 roku. M.in. dlatego wczoraj wszystkie lokale wyborcze patrolowała policja, a wewnątrz były ustawione kamery.

  Roman Szełemej startował jako kandydat niezależny z poparciem Platformy Obywatelskiej. W wyborach wzięło udział ok. 30% mieszkańców Wałbrzycha.

  Świdnica Prokuratura Okręgowa prowadzi śledztwa w sprawie kupowania głosów w listopadzie 2010 przez lokalnych polityków związanych z PO, a także sprawdza doniesienie byłego szefa MPK w Wałbrzychu, który twierdzi, że był zmuszany do wspierania z kasy firmy akcji wyborczych kandydatów tej partii. Oskarżani przez niego politycy twierdzą, że to potwarz i  złożyli doniesienia do prokuratury o naruszeniu dóbr osobistych.

  Poprzedni artykułPotrącenie na Westerplatte
  Następny artykułMożna likwidować bariery transportowe