Można likwidować bariery transportowe

  2

  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy informuje, że do 12 sierpnia istnieje możliwość składania wniosków w ramach programu wyrównywania różnic między regionami. Pieniądze pochodzą z PFRON i mogą być przeznaczone na likwidację barier transportowych.

  O dofinansowanie zakupu lub przystosowania pojazdów do przewozu osób niepełnosprawnych, ze środków PFRON mogą ubiegać się :

  1) organizacje pozarządowe prowadzące co najmniej 1 rok działalność statutową w zakresie rehabilitacji zawodowej lub społecznej osób niepełnosprawnych, którym dla prowadzenia wymienionej działalności niezbędny jest środek transportu,

  2) jednostki samorządu terytorialnego, które zorganizowały lub planują zorganizować na swoim terenie przewóz osób niepełnosprawnych.

  Dofinansowaniem objęty jest zakup fabrycznie nowych pojazdów przeznaczonych do przewozu osób niepełnosprawnych – informuje Daria Kurek z PCPR.

  W szczególności mogą to być następujące auta:

  1)   samochody osobowe, zwane „mikrobusami”, wyposażone w windę, podjazd lub inne urządzenia dostosowujące pojazd do przewozu osób niepełnosprawnych, które w wersji standardowej są samochodami 9-cio miejscowymi,

  2)   autobusy 10-cio i więcej miejscowe, niskopodłogowe lub wyposażone w windę, podjazd albo inne urządzenia dostosowujące pojazd do przewozu osób niepełnosprawnych, zwane „autobusami”,

  Można również ubiegać się o środki na przystosowanie posiadanych już pojazdów do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obejmuje to zakup i montaż windy, podjazdu lub innego urządzenia dostosowującego pojazd do przewozu osób niepełnosprawnych – dodaje Daria Kurek z PCPR.

  Poprzedni artykułNowy prezydent w Wałbrzychu
  Następny artykułSasza „uratował” świdnickich podróżników