Naucz się ratować

  1

  Co zrobić, gdy jesteśmy świadkami bądź uczestnikami wypadku? Wiele osób poza wykręceniem numeru do służb nie robi nic, bojąc się udzielić pomocy. Tymczasem pierwsze minuty mogą zadecydować o życiu. Już w najbliższy piątek, 2 września,  na pasażu w Tesco  w Świdnicy zostaną zorganizowane pokazy ratownictwa, połączone z mini szkoleniami.

  Jak pomagać, na fantomie zaprezentują dwaj ratownicy medyczni. Pokazy zaczną się o 15.00 i co kilkanaście minut będą powtarzane do 20.00. Wszyscy zainteresowani będą mogli spróbować swoich sił i zadawać pytania.

  Akcję z okazji Światowego Dnia Pierwszej Pomocy organizuje TEB Edukacja spółka z o o. Oddział Świdnica, która oferuje kształcenie na poziomie szkolnictwa policealnego i średniego oraz profesjonalnych szkoleń.

  W roku szkolnym 2011/2012  TEB rozpoczyna  projekt unijny współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego – Opiekun Medyczny na dolnośląskim rynku pracy.

  Celem głównym tego projektu jest  przeprowadzenie kształcenia w formie szkolnej – zasadnicza szkoła zawodowa w zawodzie opiekun medyczny. Grupa docelowa projektu to wszystkie osoby zamieszkujące na terenie województwa dolnośląskiego, w wieku 18 – 64 lata, szczególnie osoby chcące zdobyć kwalifikacje zawodowe. Zajęcia w systemie zaocznym rozpoczną się w Świdnicy na początku października. Zgłoszenia przyjmowane są przy ulicy Ofiar Oświęcimskich 1 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 – 15.30. Więcej informacji pod nr. tel. 74 853 67 82. Nauka jest bezpłatna. Uczestnicy otrzymają za darmo podręczniki.

  Projekt realizowany będzie w 6 dolnośląskich miastach tj. Wrocław, Wałbrzych, Świdnica, Lubin, Legnica, Jelenia Góra.

  Poprzedni artykułBojowy mercedes dla Marcinowic
  Następny artykułDyrektorskie zmiany w szkołach