Lewandowskiego i Gondka nie ma w wyborach

  29

  Prawica Rzeczpospolitej nie wystartuje w wyborach do Sejmu i Senatu. Wśród kandydatów na senatorów z okręgu świdnicko-wałbrzyskiego nie ma Krzysztofa Lewandowskiego.

  – Zabrakło nam czasu na zebranie podpisów – rozkłada ręce Lewandowski. Podczas niedawnej wizyty w Świdnicy szef Prawicy Rzeczpospolitej Marek Jurek zapowiadał, że szeroka koalicja prawicowa ma szansę na zdobycie kilkudziesięciu mandatów. Tymczasem startu nie będzie w ogóle. W związku z tym wśród kandydatów na posłów nie ma Andrzeja Gondka, byłego świdnickiego radnego.

  – Mówi się, trudno. Będziemy próbować później – mówi Krzysztof Lewandowski, ale dodaje, że nie żałuje wystąpienia z Prawa i Sprawiedliwości. Jak zapewnia, z Prawicą Rzeczpospolitej jest mu po drodze. Oficjalnie wystąpił z Klubu Radnych PiS i będzie działał w Radzie Miejskiej jako radny niezależny.

  Z oficjalnych danych PKW wynika, że w okręgu nr 4 o mandat senatora walczyć będą 9 października  Adam Badora z PiS,   Zbigniew Chlebowski – niezależny,  Wiesław Kilian z PO, Henryk Rataj z SLD, Patryk Wild z KW Rafała Dudkiewicza.

  Do Sejmu swoich kandydatów zarejestrowali w okręgu wałbrzyskim PiS, PO, SLD, PSL, Ruch Palikota, Polska Partia Pracy.

  asz

  Poprzedni artykułNie ma fabryk, nie ma drogi
  Następny artykułŻłobek płatny od godziny?