Kibic przez duże K

  6

  We wrześniu w całej Polsce rusza program edukacyjny Komendy Głównej Policji pod hasłem „Jestem kibicem przez duże K”. –Także w powiecie świdnickim będziemy starali się wychować przyszłych kibiców i uczestników innych imprez masowych – tłumaczy nadkomisarz Robert Topolski z KPP Świdnica, koordynator powiatowy akcji.

  – Niestety, nawet na meczach w najniższych ligach często musimy interweniować – dodaje policjant. – Nierzadko zdarza się to także podczas dużych koncertów czy obchodów dni miast. Stąd pomysł, by już u najmłodszych kształtować właściwe postawy.

  Będzie trochę marchewki i kija. Policjanci zorganizują konkury plastyczne i fotograficzne z nagrodami, ale będą i pogadanki o odpowiedzialności karnej za chuligańskie występki. – O tej odpowiedzialności będziemy informować dzieci z klas IV – VI podstawówek i wszystkich gimnazjalistów – mówi Robert Topolski. – Pojawimy się także na spotkaniach z rodzicami, by uświadamiać także ich odpowiedzialność za złe zachowanie dzieci.

  Inspiracja do opracowania długofalowego programu są Mistrzostwa Europy  w Piłce Nożnej Euro 2012, ale wraz z ostatnim gwizdkiem akcja się nie skończy. Będzie trwała aż do lipca 2015 roku. – Zależy nam na zmianie mentalności, na poprawie bezpieczeństwa i przede wszystkim wychowaniu, we współpracy ze szkołami, przyszłych kibiców.

  Akcję wspierają Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sprawiedliwości, MSWiA, PKOl i Polska Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Zajęcia w szkołach zaczną się w drugiej połowie września.

  asz

  Poprzedni artykułTurniej Drużyn Podwórkowych [FOTO]
  Następny artykułTrzecia przegrana Polonii Świdnica [FOTO]