Jest nowa szansa na Lidl

  12

  Nadzieje na zagospodarowanie terenu po dawnej fabryce Renifer przy ulicy Kliczkowskiej pojawiały się wielokrotnie, ale na razie z planów nic nie wyszło. W marcu właściciel, firma Eko-Tur próbowała zaciągnąć kredyt na pokrycie zobowiązań ( m.in. 1 mln 600 tysięcy złotych zaległych podatków lokalnych). Bez powodzenia. Jest jednak nowe rozwiązanie, którego efektem ma być budowa supermarketu Lidl.

  Eko -Tur długi w znacznej mierze odziedziczył po poprzednim nierzetelnym właścicielu. Miasto na nowy pomysł patrzy z dużą przychylnością. – W dalszym ciągu prowadzone są rozmowy ze spółką Eko-Tur – informuje Agnieszka Dochniak z Urzędu Miejskiego. – Na podstawie otrzymanych od spółki w ostatnich dniach informacji mamy nadzieję na szczęśliwe sfinalizowanie transakcji sprzedaży gruntu przy ul. Kliczkowskiej firmie Lidl. Liczymy, że dojdzie ona do skutku w najbliższym czasie i będziemy mogli odzyskać część naszych wierzytelności.

  Firma informuje, że została już podpisana wstępna umowa, kolejna, ostateczna ma być gotowa w pierwszej połowie września. Ciągle jest szansa na rozpoczęcie budowy jeszcze w tym roku.

  Mimo że w miesiącach zimowych zostały rozebrane wszystkie budynki, teren po Reniferze wciąż jest atrakcyjny dla chuliganów. W ubiegłym tygodniu podpalili jedyny stojący tam obiekt – budkę strażnika.

  asz

  Poprzedni artykułZderzenie na trasie do Strzegomia
  Następny artykułŚwidniccy radni wracają do pracy