I ty możesz zostać Messim!

  0

  Młodzi świdniczanie już 17 sierpnia staną przed niezwykłą szansą. Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje Turniej Piłki Nożnej Drużyn Podwórkowych, w którym można zdobyć atrakcyjne nagrody oraz szansę na piłkarską karierę! Akcja ma na celu również promowanie zdrowego stylu życia oraz walkę z przestępczością.

  Tegoroczny Turniej Piłki Nożnej Drużyn Podwórkowych w Świdnicy, który zostanie rozegrany w dniach 17-20 sierpnia, przebiegnie pod hasłem „bez lęku i agresji w świdnickich szkołach”. Turniej zakwalifikował się do rządowego programu, który nosi nazwę „Razem bezpieczniej” i właśnie dlatego w tym roku ma zupełnie inny wymiar niż w latach poprzednich.

  To może być twoja szansa!

  Takie akcje mają trzymać świdnicką młodzież z daleka od używek, a także zachęcać do uprawiania sportów oraz propagować zdrowy styl życia. Aktywność fizyczna niejednokrotnie pomagała młodym ludziom wyjść na prostą i odciąć się od złych nawyków. Udział w turnieju wiąże się także z nowymi perspektywami oraz z szansą na sukces, którą może dać uczestnictwo w takiego typu imprezie. Grę drużyn będą obserwować trenerzy klubów, którzy poszukiwać będą osób zdolnych i utalentowanych.

  – Nie bójcie się zgłosić, bo grając tutaj macie szansę wygrać swój pierwszy turniej, a na pewno też będą u nas trenerzy z klubów piłkarskich, którzy będą wypatrywać talentów. Taki turniej może być pierwszym krokiem do piłkarskiej kariery! – zachęca Rafał Ząbczyk ze Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

  Turniej piłki nożnej zostanie rozegrany w kilku kategoriach wiekowych: rocznik 1998 i młodsi, rocznik 1995 i młodsi, rocznik 1994 i starsi. Każda drużyna będzie mogła liczyć maksymalnie siedmiu zawodników: czterech piłkarzy grających w polu, bramkarz i dwóch rezerwowych. Zasady gry będą identyczne jak te, które obowiązują w piłce halowej m.in. hokejowe zmiany zawodników, brak spalonego, bramkarz wznawia piłkę wrzutem ręką czy też auty wznawiane nogą z linii bocznej. Boiska będą mniejsze niż te standardowe, bo ich wymiary wynosić będą 40 x 20 m, bramki 2 x 5.

  Nagrody czekają

  Turniej Drużyn Podwórkowych to impreza, która cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Rokrocznie wiele młodych osób zgłasza się aby zadeklarować chęć udziału w zawodach.

  Co roku w turnieju bierze udział kilkadziesiąt drużyn – mówi Edmund Frączak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy. – Mamy nadzieje, że podobnie będzie i teraz. Aby uatrakcyjnić imprezę, przygotowaliśmy wartościowe nagrody, m.in. stroje sportowe, piłki, plecaki, a na zakończenie piknik, który będzie zwieńczeniem sportowej rywalizacji. Zachęcamy wszystkich, którzy kopią piłkę na podwórkach – dodaje.

  Przez trzy dni drużyny będą rywalizować o wejście do finału, który zaplanowano na 20 sierpnia.  System rozgrywek uzależniony będzie od liczby zgłaszających się drużyn. Mecze będą rozgrywane na kilku boiskach jednocześnie. Zapisy drużyn rozpoczną się już 12 sierpnia i potrwają do 16 sierpnia w godzinach 16.00-18.00 w kawiarence tenisowej.

  Natomiast już w sobotę, 13 sierpnia na basenie letnim w Świdnicy Agencja Medialna Arete w trakcie sportowego festynu zorganizuje Mini Turniej Piłki Nożnej. Podczas niego zainteresowani Turniejem Drużyn Podwórkowych będą mogli zgłaszać swoje drużyny.

  Poprzedni artykułBus utknął na Krymie
  Następny artykułZlot domów na kółkach