Ochotnicza Straż Pożarna w Marcinowicach, włączona do Krajowego Systemu Ratownictwa – Gaśniczego, w ubiegłą niedzielę podczas gminnych dożynek otrzymała wartego prawie 600 tysięcy złotych mercedesa. Gmina Marcinowice na zakup wozu bojowego pozyskała z zewnątrz 430 tysięcy złotych.
– To jednak nie jedyny zakup samochodu w tym roku, ponieważ już na początku jesieni planujemy zakupić jeszcze jeden wóz strażacki tym razem używany mówi wójt gminy – mówi Jerzy Guzik i dodaje. Kolejna nasza strategiczna jednostka OSP Tworzyjanów na dzień dzisiejszy nie posiada żadnego samochodu, gdyż udział w ostatnich trzech powodziach doprowadził do zniszczenia bardzo wysłużonego auta. Zakup dwóch samochód strażackich z pewnością przyczyni się do sprawniejszego i skuteczniejszego przeprowadzania akcji ratowniczo-gaśniczych na terenie naszej gminy.
Strażakom z Marcinowic życzymy jak najmniej wyjazdów nowiutkim mercedesem.
[photospace]


![Młodzież wreszcie ma swoją przestrzeń. Powstała specjalna wiata [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/20260407_Wiata_dla_mlodziezy_w_Swiebodzicach-2-238x178.jpg)




![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Kliczkowska-100x75.jpg)

![Koncert z piosenkami Barbry Streisand już za tydzień w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)