Cyklistom będzie lepiej?

  15

  Są dwie dobre wiadomości dla świdniczan, którzy miasto wolą przemierzać na rowerze. Niestety, obie raczej małego kalibru. Jest już pewne, że do 30 listopada powstanie dwupasmowa ścieżka rowerowa nad bulwarem rzeki i najprawdopodobniej jeszcze w tym roku zostanie uzupełniona trasa dla cyklistów wzdłuż ulicy Śląskiej. W sumie powstanie około pół kilometra ścieżek tylko dla rowerzystów.

  16 sierpnia mija termin składania ofert w przetargu na wykonanie dwupasmowej trasy nad rzeką wzdłuż drogi dojazdowej do Galerii Świdnickiej.  W budżecie miasta na ten cel zabezpieczono 155 tysięcy złotych. Ścieżka ma mieć nieco ponad 350 metrów i szerokość 2,5 metra. Pytanie jednak, jak np. z Parku Centralnego dostać się na tę nową trasę przez budowane na Westerplatte rondo? I dlaczego ścieżka nie zostanie poprowadzona choćby do mostu przy ulicy Wodnej? Jak udało nam się dowiedzieć, ten brakujący fragment ma być wysypany żwirem.

  Spore wrażenie robi to, co powstało wzdłuż Śląskiej. Szeroka, wyłożona kolorową kostką ścieżka może się podobać, ale… nagle urywa się w parku i wyłania ok. 150 dalej. Po drodze jest stary, wykruszony asfalt. Wygląda na to, że cykliści wybiorą chodnik. Jak się dowiedzieliśmy, na drodze do pełnego szczęścia stanęły dęby szypułkowe na obrzeżach parku, których nie wolno wyciąć. Trasę trzeba więc poprowadzić obecną parkową alejką. Nie zrobiono tego od razu. Na razie udało się wygospodarować 40 tysięcy złotych na uzupełnienie „dziury”, jednak sprawa musi trafić jeszcze pod obrady Rady Miejskiej. Być może jednak inwestycję uda się wykonać do końca tego roku.

  Jest jeszcze jedna informacja. Po sprzecznych wyjaśnieniach w sprawie nieodnowionych ścieżek w Parku Centralnym (o czym już pisaliśmy), pojawiło się kolejne zapewnienie, że pasy zostaną odmalowane do końca sierpnia. Dlaczego nie zrobiono tego, mimo obietnic, w lipcu? W tej chwili obowiązująca wersja to zła pogoda.

  asz

  [photospace]

  Poprzedni artykuł100 lat pani Marianny Kowalskiej
  Następny artykułCzas na wnioski