Chlebowski odszedł z Platformy Obywatelskiej

  45

  Niegdyś niezwykle wpływowy polityk  i przewodniczący Klubu Parlamentarnego odchodzi z Platformy Obywatelskiej. Zbigniew Chlebowski złożył na ręce szefa struktur powiatowych Roberta Jagły swoją rezygnację. Pytanie, czy wystartuje do senatu jako niezależny kandydat, na razie pozostaje bez odpowiedzi.

  Katarzyna Niewęgłowska, Dyrektor biura posła Chlebowskiego w Świdnicy potwierdza informacje o rezygnacji. – Na temat dalszych planów posła nic mi nie wiadomo, nie planujemy na dzisiaj także żadnej konferencji prasowej – wyjaśnia. Poseł nie odbiera telefonu.

  Chlebowski zniknął z życia publicznego po wybuchu afery hazardowej w 2009 roku po publikacji w „Rzeczpospolitej”  materiałów CBA, z których wynikało, że ówczesny szef klubu PO Zbigniew Chlebowski i minister sportu Mirosław Drzewiecki mieli działać na rzecz biznesmenów z branży hazardowe. Obaj kategorycznie zaprzeczali. W kwietniu 2011 roku prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie, nie znajdując dowodów na nielegalną działalność obu polityków. Nielegalnego lobbingu nie potwierdziły także prace komisji śledczej sejmu.

  Nie ma przeszkód prawnych, by Zbigniew Chlebowski mógł się ubiegać o mandat w parlamencie.

  Poprzedni artykułNa co wydać pieniądze z budżetu?
  Następny artykułBez wypadków, ale na podwójnym gazie