Będą nowe inwestycje

  1

  Wodociąg do Podstrefy Świebodzice i przebudowa ulic w obrębie Rynku – to nowe inwestycje w gminie Świebodzice. Rada Miejska na sesji w dniu 17 sierpnia zatwierdziła zmiany w budżecie na bieżący rok, które umożliwią ich realizację. Pieniądze na dodatkowe zadania znalazły się w budżecie dzięki oszczędnościom na innych inwestycjach oraz przesunięciom w ramach budżetu.

  Wykonanie wodociągu do Podstrefy jest koniecznością ze względu na pojawienie się inwestora – firmy GEA, która rozpoczęła już budowę swojego zakładu. Gmina przeznaczy na to zadanie 820 tys. zł. Są także dobre informacje w kwestii miejskich dróg. W ramach rewitalizacji miasta wyremontowane zostaną uliczki w rejonie Rynku. Okazało się, że pozostały oszczędności z innych zadań, wykonywanych w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji. Te pieniądze zostaną przeznaczone na przebudowę ulic w obrębie ścisłego centrum. Chodzi o ciąg Żeromskiego-Rynek-Prusa i po drugiej stronie: Sienkiewicza-Rynek-Kopernika. Na razie przeznaczono 70 tys. zł na wykonanie dokumentacji technicznej.

  Rada zatwierdziła także przesunięcie pieniędzy w ramach budżetu Zakładu Gospodarki Komunalnej. ZGK także zaoszczędził nieco środków na przetargach i dzięki temu będzie miał więcej pieniędzy na utrzymanie bieżące dróg (150 tys. zł), oczyszczanie miasta (101 tys. zł) oraz zakup pojemników do selektywnej zbiórki odpadów – 14 tys. zł.

  Dodatkowe 280 tys. zł przeznaczono na roboty uzupełniające w rozbudowywanym Zespole Szkół Integracyjnych.

  Agnieszka Bielawska-Pękala

  UM Świebodzice

  Poprzedni artykułUkarani za nadmierną prędkość
  Następny artykułSprawa katastrofy na Chrobrego umorzona